• Ana Sayfa
  • Donanım
  • Snapdragon’un yeni yonga seti modelinin Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

Snapdragon’un yeni yonga seti modelinin Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

 Snapdragon’un yeni yonga seti modelinin Geekbench test sonuçları ortaya çıktı
Okunuyor Snapdragon’un yeni yonga seti modelinin Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

Yeni bir akıllı telefon alacak ve bu hususlara da az çok meraklı olan çabucak herkesin birinci bakacağı şey akıllı telefonda kullanılan yonga seti olacaktır. Şayet performans canavarı bir aygıt isteniyorsa, muhtemelen karar verilecek telefonda Snapdragon’un en yeni modellerinin bulunması katiyen tercih nedenidir.

Öte yandan tıpkı her yıl yeni bir modeli çıkan iPhone ya da Galaxy S modellerinde olduğu üzere Qualcomm’un yonga seti de sistemli olarak yenileniyor. Son olarak karşımıza çıkan Snapdragon 8 Gen 2’den sonra artık sırada yeni bir model daha var.

Snapdragon’un yeni yonga seti modelinin Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

Kimi duyumcular tarafından Snapdragon 8 Gen 3 olarak bazıları tarafındansa Snapdragon 8+ Gen 2 olarak isimlendirilen bu işlemci kümesinin birinci Geekbench test sonuçları ortaya çıktı.

Buna nazaran yeni yonga seti tek çekirdek performansından 1930, çoklu çekirdek performansından ise 6236 puan almayı başardı. Şu an piyasaya olan Apple A16 Bionic’in bu testlerden aldığı en yüksek puanlar ise sırasıyla 1874 ve 5384’dü. Yani anlayacağınız Snapdragon’un yeni modeli Apple’ın mevcut modelini rahatlıkla geçiyor. Lakin daha sırada Apple A17 Bionic var ve aslında Snapdragon 8 Gen 3’ün gerçek rakibi o. Bakalım bu iki yonga seti ortasındaki rekabetin gerçek kazananı hangi isim olacak.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap