• Ana Sayfa
  • Donanım
  • Sony, PS5’e özel kablosuz kulaklığı ile istikrarları değiştirecek! Aman Apple görmesin!

Sony, PS5’e özel kablosuz kulaklığı ile istikrarları değiştirecek! Aman Apple görmesin!

 Sony, PS5’e özel kablosuz kulaklığı ile istikrarları değiştirecek! Aman Apple görmesin!
Okunuyor Sony, PS5’e özel kablosuz kulaklığı ile istikrarları değiştirecek! Aman Apple görmesin!

Sony’nin sadece oyun konsolları ve akıllı telefonlar geliştirmediğini hepimiz biliyoruz. Japonya merkezli teknoloji devi, ses elektroniği konusunda da büyük bir pazar hissesine sahip. Tüketici ve profesyonel seviyede çeşitli kulaklık cinsleri geliştiren şirket, artık yeni bir rapor sayesinde yine karşımıza çıktı.

Son bilgilere nazaran Sony, PS5 için özel bir “earbuds” tipi kablosuz kulaklık geliştiriyor. Ayrıyeten bu kulaklığın Apple’ın AirPods modeline karşı da büyük bir rakip olacağı söyleniyor. Ayrıntılara bakalım.

Sony, Project Nomad isimli PS5’e özel bir kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor

Insider Gaming’den gelen son bilgilere nazaran Sony, Project Nomad ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen kulak içi kablosuz kulaklık modeli üzerinde çalışmalara başlamış durumda.

PS5’e özel olacak bu kulaklığın aslında sırf PS5’te değil, akıllı telefonlar, bilgisayarlar yahut başka aygıtlar ile de kullanılabileceği söyleniyor. Kaynak, Sony’nin Project Nomad kulaklığının Apple’ın AirPods modeliyle de rekabet edeceğini aktarıyor.

Sony’nin halihazırda olan WF-C500 isimli kablosuz kulaklığı. (Sony)

Bilgiler bunlarla kısıtlı değil. Kaynak, bu kablosuz kulaklığın beş saat pil ömrü sunacağını ve üstün seviyede bir ses teknolojisini kapsayacağını aktarıyor. Kulaklığın kutusunun USB Type-C temas noktasına sahip olacağı da bildirildi. Böylece kulaklık, süratli bir formda şarj edilebilir.

Raporda son olarak Project Nomad’ın önümüzdeki yılın mart veya nisan ayında çıkış yapacağı bilgisi yer alıyor. Kulaklığa dair bilgiler burada sonlanıyor. Yeni ayrıntıların önümüzdeki vakitlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap