• Ana Sayfa
  • Bilim
  • SpaceX, 200 ABD Dolarına ‘küresel dolaşım’ internet hizmeti sunacak

SpaceX, 200 ABD Dolarına ‘küresel dolaşım’ internet hizmeti sunacak

 SpaceX, 200 ABD Dolarına ‘küresel dolaşım’ internet hizmeti sunacak
Okunuyor SpaceX, 200 ABD Dolarına ‘küresel dolaşım’ internet hizmeti sunacak

İlk olarak PCMag tarafından bildirildiği üzere, şirket yakın vakitte Starlink hizmetinin şimdi mevcut olmadığı ülkelerdeki müşterilere, terminallerinin “dünyanın neredeyse her yerinden” internet erişimi almasına müsaade veren aylık 200 dolarlık yeni bir paketi denemeye davet etmek için e-posta göndermeye başladı.

The Verge’in haberine nazaran, SpaceX’in neredeyse her yerden internet sağlama kelamını nasıl yerine getireceği şimdi aşikâr değil. Şirket büyüyen küçük uydu takımyıldızına karşın, Hindistan ve Pakistan da dahil olmak üzere birçok değerli pazarda internet erişimi sağlamak için yasal onay almayı bekliyor.

SpaceX, 200 ABD Dolarına ‘küresel dolaşım’ internet hizmeti sunacak

Bu noktaya kadar, SpaceX’in gönderdiği e-posta aslında global deveran hizmetlerinin “düzenleyici onaylara bağlı” olduğunu belirtiyor. Uydu ağını genişletmek için çalışırken müşterilerin “kısa müddetli zayıf irtibat devirleri yahut hiç ilişki olmaması” yaşayabileceğini de ekliyor. Potansiyel müşterilerin Starlink terminalleri için kitin 599 dolar fiyatına ek olarak bir ithalat fiyatı ödemeye de hazırlıklı olması gerekecek.

SpaceX şu an aslında birkaç tane sonlu deveran seçeneği sunuyor. En değerlisi, şirketin mevcut konut kullanıcıları için, bu müşterilerin kendi ana kıtalarında seyahat ederken Starlink terminallerini kullanmalarına imkan tanıyan Taşınabilirlik paketi. Şirketin aylık 110 ABD Doları abonelik fiyatına ek olarak ayda 25 ABD Doları olan paket, SpaceX’in yakın vakitte potansiyel müşterilere hakkında e-posta göndermeye başladığı global dolanım hizmetinden daha ucuz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap