• Ana Sayfa
  • Genel
  • Şubat 2023 prestijiyle piyasa kıymetine nazaran en düzgün on akıllı kontrat platformu

Şubat 2023 prestijiyle piyasa kıymetine nazaran en düzgün on akıllı kontrat platformu

 Şubat 2023 prestijiyle piyasa kıymetine nazaran en düzgün on akıllı kontrat platformu
Okunuyor Şubat 2023 prestijiyle piyasa kıymetine nazaran en düzgün on akıllı kontrat platformu

Kripto para ünitesinde bahis yapmak, yatırımcılara pasif gelir üzere avantajlar sunma yeteneği nedeniyle popülerlik kazanıyor. Bu nedenle, ilgili ağlarında stake edilen pahaya dayalı olarak birkaç kripto projesi bu alana hakimdir.

Şubat 2023 prestijiyle piyasa kıymetine nazaran en güzel on akıllı mukavele platformu

2 Şubat 2023 prestijiyle, Ethereum ( ETH ) 29,1 milyar dolarlık piyasa kıymetiyle önde gelen akıllı mukavele kripto projeleri ortasında birinci sırada yer alırken, onu 10,4 milyar dolar ile Cardano ( ADA ) izliyor ve Binance Coin ( BNB ) üçüncü sırada yer alıyor.

Başka yerlerde, Avalanche’ın ( AVAX ) piyasa pahası 5,6 milyar dolarla dördüncü sırada yer alırken, 4,3 milyar dolar değerlemeyle Polygon ( MATIC ) beşinci sırada yer alıyor. Farklı bir halde, Polkadot ( DOT ) %14,47 ile en yüksek ödül oranını oluşturuyor ve toplamda altıncı sırada yer alan 3,8 milyar dolarlık piyasa bedeliyle.

Piyasa pahasına nazaran birinci on listede yer alan başka akıllı kontrat kripto projeleri ortasında Tron ( TRX ), NEAR protokolü ( NEAR ), Algorand ( ALGO ) ve Fantom ( FTM ) yer alıyor.

Piyasa bedeline nazaran en yeterli on akıllı kontrat platformu. Kaynak: Cradano Daily

Ethereum ve Cardano’nun staking hakimiyeti

Hem Cardano hem de Ethereum’un, yüksek sıralamalarına katkıda bulunan kapsamlı ağ geliştirme faaliyetlerinden geçtiğini belirtmekte yarar var. Örneğin, Merge yükseltmesinden sonra, Ethereum yatırımcıları ETH’lerini stake etmeye başlama fırsatı buldu.

Bu doğrultuda, Ethereum topluluğu, Şangay hard forku yayına girdikten sonra stake edilmiş ETH’lerini geri çekmeyi dört gözle bekliyor . Bu ortada, ETH hissedarları şu anda Zhejiang test ağı kullanıma sunulduktan sonra geri çekilme sürecini simüle ediyor.

Gerçekten de, staking özelliği, piyasa kıymetine nazaran ikinci sıradaki kriptoya yardımcı olmak için lanse edilen Ethereum ekosistemi için anıtsal kabul ediliyor.

Cradano’nun ekosistem büyümesi

Başka yerlerde, Cardano’nun stake edilen ölçüsü şu anda ADA’nın arzının %70’inden fazlasına katkıda bulunuyor. Bilhassa, Cardano’daki staking özelliği son aylarda kıymetli bir büyüme kaydetti. Örneğin, Ekim 2022’deki bir Finbold raporu , platformun bir yıldan fazla bir müddet boyunca ortalama olarak yaklaşık 20.000 yeni staking adresi eklediğini belirtti.

Genel olarak, ağ, kripto topluluğu tarafından uygun karşılanmaya devam eden bir geliştirme aktifliği merkezi olmuştur. Bu hatta, blok zinciri bir ‘Ethereum katili’ olma potansiyelini gerçekleştirmek için hareket ederken, akıllı mukaveleler üzere özellikler 5.000’in üzerindeki kilometre taşını aştı.

Son olarak platform, Şubat 2023 prestijiyle GitHub geliştirme aktifliğine nazaran birinci 10 kripto para ünitesi ortasında da ikinci sırada yer alıyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap