Şubat, 2023’te Bitcoin için en kıymetli ay olabilir! İşte neden!

 Şubat, 2023’te Bitcoin için en kıymetli ay olabilir! İşte neden!
Okunuyor Şubat, 2023’te Bitcoin için en kıymetli ay olabilir! İşte neden!

Bitcoin ( BTC ), 2023’te değerli kazanımlar elde etti ve ralli, varlığı mümkün bir boğa koşusuna başlayacak biçimde konumlandırıyor olabilir.

Şubat, 2023’te Bitcoin için en değerli ay olabilir! İşte neden!

Muhtemel bir ralliye hazırlanırken, Elcryptoprof takma isimli bir kripto analisti 8 Şubat’ta attığı bir tweet’te, tarihi hareketleri tekrarlayan temel teknik göstergelere dayalı olarak Şubat ayının varlığın fiyat büyümesinde değerli bir belirleyici olabileceğini belirtti.

Özellikle analist, Bitcoin’in 10 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir hareketi zati onayladığını belirtti. Bitcoin’in daha evvel konumun üzerinde bir aylık kapanış geçirmesiyle, gelişmenin 2015 ve 2019’da yeni bir rallinin başladığını doğruladığını gözlemledi.

“Bu, 2023’ün en kıymetli ayı olabilir. MA10-Çizgisinin üzerinde bir aylık kapanış, 2015 ve 2019’daki yeni boğa koşusunun başladığını doğruladı. $BTC şu anda MA10’un üzerine çıktı. BTC’nin yeni boğa koşusuna başlayıp başlamayacağına bu ay karar verecek mi? Hazır mısın?” analist poz verdi.

Bitcoin fiyat tahlili. Çizelge. Kaynak: TradingView

Özellikle, Bitcoin kelam konusu olduğunda, MA10 çizgisinin üzerinde bir kapanış, kripto para ünitesinin yükseliş ivmesi yaşadığını ve yükseliş eğiliminin erken etaplarında olabileceğini gösterir. Varlığın 2022’de kıymetli bir fiyat düşüşü yaşadığı düşünüldüğünde, bu bilhassa Bitcoin için kıymetlidir.

Bitcoin yükseliş göstergeleri

Tahmine nazaran Bitcoin, öbür teknik göstergelere dayalı olarak bir fiyat kırılması geçirmenin muhtemel işaretlerini gösterdi. Örneğin, Bitcoin kısa bir mühlet evvel, en son 2020 ve 2021 boğa koşularından evvel ortaya çıkan golden cross ticaret modelini onayladı.

Yıla başlamak için yaklaşık %40 yükseldikten sonra, Bitcoin geçen hafta inişli çıkışlı bir yola girmiş üzere görünüyor ve bu da yatırımcıların sürpriz ralliye ait kapsayıcı kuşkularını vurguluyor. Sonuç olarak, Bitcoin rallisi, piyasanın 2023’te yaklaşık 300 milyar dolar sermaye ekleyerek 1 trilyon dolarlık bedeli geri kazanmasına yardımcı oldu.

Genel olarak, Bitcoin, 2022’de genel piyasayı baskılayan makroekonomik faktörlerden mümkün bir katalizör arıyor. BTC üzere risk varlıklarının, enflasyondaki yavaşlamanın akabinde faiz oranı artışlarında mümkün bir düşüş sinyali vermesi mümkün.

Bununla birlikte, mümkün yükseliş tetikleyicilerine karşın, Bitcoin belirsizlikle karşı karşıya ve birinci kripto para ünitesi, son günlerde değerli bir direnç olarak ortaya çıkan bir düzey olan 23.000 doların üzerinde tutunamıyor.

Bitcoin fiyat analizi

Basın vaktinde, Bitcoin 22.877 dolardan süreç görüyordu ve BTC’nin hem günlük hem de haftalık grafiklerde sırf %0,5’ten daha az düzeltme yaptığı düşünülürse yeni bir konsolidasyon evresinin altını çiziyordu.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Son olarak, Bitcoin’in kısa vadede düzeltme yapmasıyla birlikte, varlığa hala bir fiyat rallisini teşvik etmesi olası yükseliş hisleri hakim.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap