• Ana Sayfa
  • Genel
  • Suzuki, Avrupa için büsbütün elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

Suzuki, Avrupa için büsbütün elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

 Suzuki, Avrupa için büsbütün elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!
Okunuyor Suzuki, Avrupa için büsbütün elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

Suzuki büsbütün elektrikli bir Jimny’nin üretim basamağında olduğunu ağzından kaçırdı.

Suzuki, Avrupa için büsbütün elektrikli bir Jimny üzerinde çalışıyor!

Evet, Japon firma birinci elektrikli konsept arabasını, bu sayfanın alt kısmında görebileceğiniz eVX’i, bu ayın başlarında tanıtmış olabilir. Lakin yeni bir ‘Büyüme Stratejisi’ brifing evrakında Jimny’nin eşsiz siluetini görebiliyoruz. ‘Pil MESKEN dizisi’ olarak işaretlenmiş bir kısımda. Teyit bundan daha somut olur mu?

Şimdiye kadar sahip olduğumuz tüm detaylar bu kadar, lakin elektrikli bir Jimny’nin doğal emişli dört silindirli motoru sayesinde standart arabanın 100 bg’lik gücünü iyileştirebileceğinden eminiz. Ayrıyeten, CO2 düzenlemeleri nedeniyle Jimny Commercial spesifikasyonu ile sonlu mevcut 4×4 yanma ile kıyılarımızda satılmasına da müsaade verecektir.

Elektrikli Jimny’nin Suzuki’nin burada piyasaya sürdüğü birinci MESKEN olup olmayacağına dair bir söz yok, fakat 2024’te en az bir model ve akabinde dört model daha bekleyeceğimizi biliyoruz. Ve gölgelerde gizlenen küçük bir kei-araba büyüklüğünde MESKEN mi?

Ayrıca 2030 yılına kadar Suzuki’nin Avrupa’daki satış hissesinin yüzde 80 KONUT ve yüzde 20 hibrit olacağını hesapladığı söylendi. Bununla birlikte, şirket şimdi elektriğe tam olarak girmiyor. Brifing dokümanında, “Suzuki, eksiksiz bir eser ve hizmet yelpazesi sağlamak için sırf akülü EV’ler değil, tıpkı vakitte CNG, biyogaz ve etanol karışımı yakıt kullanan karbon nötr içten yanmalı motorlu araçlar da sağlayacak” diyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap