Telegram’ın son güncellemesi, gerçek vakitli ileti çevirisi getiriyor

 Telegram’ın son güncellemesi, gerçek vakitli ileti çevirisi getiriyor
Okunuyor Telegram’ın son güncellemesi, gerçek vakitli ileti çevirisi getiriyor

Bir dahaki sefere birisi size varsayılan lisanınızdan farklı bir lisanda ileti gönderdiğinde, arayüzün üst kısmında bir çeviri çubuğu göreceksiniz. İletileri gerçek vakitli olarak çevirmek için buna dokunmanız kâfi olacak. Ayrıyeten premium aboneyseniz, kümeler ve kanallarla etkileşim kurarken de bu özelliğe erişebileceksiniz.

Paylaşılan GIF Telegram’dan da görebileceğiniz üzere, bu bir seyahatlerdeyken de kullanışlı olabilecek bir özellik. Yerellerin bahsettiği aktiflikleri ve yerleri görmek için ziyaret etmeyi planladığınız kentteki bir kanala katılmanız kâfi olacak. Premium’u artık denemek isterseniz Telegram, bir yıl taahhütte bulunmanız halinde hizmet fiyatından %40’a varan tasarruf etmenizi sağlayan yeni bir yıllık ödeme seçeneği de sunuyor.

Telegram’ın son güncellemesi, gerçek vakitli ileti çevirisi getiriyor

Ayrıca güncelleme, çıkartmaları ve emojileri profil fotoğraflarına dönüştürmek için de bir araç ekliyor. Bu özelliği kendiniz için kullanmanın yanı sıra, bireyleriniz için profil fotoğrafları ayarlayabilecek yahut diğerlerine önerebileceksiniz. Hepsinden uygunu, özellik sadece Premium kullanıcılar tarafından değil, herkes tarafından kullanılabilir. Çıkartmalardan ve emojilerden bahsetmişken, Telegram, uygulamanın sunduğu baş döndürücü sayıda seçeneği kategoriler halinde düzenleyerek sıralamayı da kolaylaştırdı. Tıpkı vakitte, bir avuç dolusu emojinin yeni etkileşimli versiyonları var ve şirket 10 yeni özel emoji paketi yayınladı.

Birkaç uygunlaştırma, Telegram’ın cihazınızdaki ayak izini yönetmeyi de kolaylaştıracak. Telegram, uygulamanın ağ kullanım aracını yine tasarladı. Arayüzün üst kısmında, aracın paylaşmak zorunda olduğu bilgileri taşınabilir, WiFi ve dolanım kullanımı için başka sekmelerle kullanışlı bir pasta grafikte göreceksiniz. Ek olarak, Telegram, istisnaları desteklemek için otomatik medya indirme ayarlarını değiştirerek kullanıcılara, uygulamanın otomatik olarak telefonlarının deposuna kaydettiği medyanın çeşidi ve boyutu üzerinde daha fazla denetim sağladı. Güncellemeye şu an erişiminiz yoksa biraz beklemeniz gerekebilir. Bazen bu sürümlerin kullanıma sunulması birkaç gün sürer.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap