Telegram’ın yeni güncellemesi çok değerli bir özellik ile birlikte geldi

 Telegram’ın yeni güncellemesi çok değerli bir özellik ile birlikte geldi
Okunuyor Telegram’ın yeni güncellemesi çok değerli bir özellik ile birlikte geldi

Teknoloji dünyasında rekabetin yaşanmadığı bir alan yok diyebiliriz. Fakat kimi dallarda bu rekabetin daha önemli boyutlarda yaşandığını kimilerinde ise önder belirli ikinci kim sorusunun sorulduğunu söylemek yanlış olmaz. İşte internet tabanlı anlık irtibat servisleri ortasında da bu saydığımız ikinci çeşitten bir rekabet kelam konusu.

Kime “hangi irtibat uygulamasını kullanıyorsun” diye sorsak muhtemelen birinci vereceği yanıt WhatsApp olacaktır. İşte karşısında bu kadar güçlü bir rakip olmasına karşın hala hayli başarılı işlere imza atan Telegram’a hayranlık duymamakta elde değil.

Telegram’ın yeni güncellemesi çok kıymetli bir özellik ile birlikte geldi

Şirket uzunca bir müddettir Premium abonelik hizmeti veriyor. Fakat bu vakte kadar Premium hizmetini çok fazla öne çıkaracak özellikler sunmamıştı. Bununla birlikte şirket tarafından paylaşılan yeni iOS güncellemesi, Telegram Premium kullanıcıları için çok değerli bir özelliğin kapılarını aralıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran, yeni güncelleme paketiyle birlikte kullanıcılara birçok yeni özellik sunuldu. Lakin bunların içerisinde en değerlisi ve en çok dikkat çekeni olarak nitelendirebileceğimiz “anlık çeviri desteği” özelliği sadece Premium kullanıcılarının ulaşımında olacak. İsminden de anlaşılacağı üzere bu özellik sayesinde artık kullanıcılar istedikleri lisandaki bildirileri anında ve eş vakitli olarak kendi lisanlarına çevirebilecekler. Farklı lisandan, farklı kültürden beşerlerle sohbet etmeyi seven şahıslar için muazzam bir kolaylık olan bu özelliğin, şimdilik yalnızca Premium kullanıcıları için geliştirilmesi, Telegram’ın Premium kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik bir atılımı olarak nitelendirildi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap