Tesla 2022 ‘de Ne Kadar Para Kazandı ?

 Tesla 2022 ‘de Ne Kadar Para Kazandı ?
Okunuyor Tesla 2022 ‘de Ne Kadar Para Kazandı ?

Türkiye Otomotiv Girişim Grubu (Togg) ile Trendyol arasında iş birliği imzalandı. Şirketler bu işbirliğinin bir parçası olarak yeni projeler oluşturup entegre ettiler ve Tesla üçüncü çeyrek kazanç raporunu paylaştı.

Tesla’nın açıklaması işlerin yolunda gittiğini açıkça gösteriyor… Tesla, tanıttığı elektrikli araçlarla sektörde kendini başarılı bir şekilde konumlandırdı ve 2022’nin üçüncü çeyreğinde finansal sonuçlar için rayına oturacak. Durum raporu yayınlandı.Rapor net bir şekilde yayınlandı.

Tesla’nın iyi durumda olduğunu gösteriyor. Gelin Tesla’nın açıkladığı rakamlara ve iddialı harcamalarına yakından bakalım. Tesla’nın açıklamasına bir bakış, şirketin üç aylık gelirinin 3,29 milyar dolar olduğunu ortaya koyuyor. Hisse senedinden elde edilen kazancı ekleyin ve toplam gelir 21,45 milyar dolar.

Bu arada, kârlılık bir önceki yılın aynı dönemine göre ikiye katlanarak 3,7 milyar dolara ulaştı. Ayrıca şirket, satışlarda her yıl %50 artış tahminine bağlı kalıyor. Bununla birlikte, Tesla’nın bu tahminin gerçekleşmesi için çok iyi bir çeyreğe ihtiyacı var. Tesla’nın hedefine ulaşması için son çeyrekte yaklaşık 500.000 otomobil satması gerekiyor!Tesla, son üç ayda 365.923 otomobil ve SUV üretti.

Bunların 343.830’u satıldı. Son rakamlar Tesla satışlarını 2022’de 908.573’e çıkardı. Geçen yıl bir bütün olarak, bu sayı yaklaşık 936.000 idi. Pek çok alanda mobilite çözümleri üzerinde çalışan Türkiye Otomotiv Girişim Grubu (Togg), daha çok yerli otomotiv projeleriyle tanınmakla birlikte, Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından Trendyol ile önemli bir işbirliğine girdi.

Bu işbirliğinden en çok tüketiciler faydalanacak. Togg ve Trendyol arasındaki işbirliği, tüketicilere kesintisiz hizmet verebilmek için hayata geçirilmesi gereken birçok uygulamayı içeriyor. Her iki firma da kendi alanlarında projeler geliştirmekte ve bu projeler bir araya gelerek son kullanıcıya ulaşmaktadır. Resmi açıklamaya bakıldığında, hem Bu anlaşmadan her iki tarafın da memnun olduğunu görebilirsiniz.

“Togg ve Trendyol servislerini aynı anda kullanabileceksiniz.” İşbirliği kapsamında bu konuya değinen isimlerden biri de Togg CEO’su Gürcan Karakaş oldu. Karakash anlaşmayla ilgili şunları söyledi: Tesla’nın yıllık %50 büyüme tahmininin doğru olması, şirketin yıl sonuna kadar yaklaşık 1,4 milyon otomobil satacağı anlamına geliyor. Basit bir matematik yaparak, şirketin önümüzdeki üç ay içinde yaklaşık 500.000 araba satması gerekiyor ki bu oldukça iddialı. Bu arada Tesla’nın teslimat aşamasında olan ve teslim edildikten sonra satış olarak muhasebeleştirilen araçları da var. Şirket tedarik sorunlarını kabul ediyor, ancak umarım

Yorum Yap
Giriş Yap