Tez: Kripto para üniteleri sakinlik ile karşı karşıya!

 Tez: Kripto para üniteleri sakinlik ile karşı karşıya!
Okunuyor Tez: Kripto para üniteleri sakinlik ile karşı karşıya!

Kripto para piyasası, yılın dönüşünden bu yana yükselişini pekiştirmeye başlarken , Bloomberg’deki kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, kripto para ünitelerinin “ilk gerçek sakinliğiyle karşı karşıya” olabileceğini öne sürdüğü tahlilini paylaştı.

İddia: Kripto para üniteleri sakinlik ile karşı karşıya!

Özellikle McGlone, Twitter’da yaptığı değerlendirmeye nazaran, dijital varlıkların birinci makroekonomik daralmasını yaşadığını, sonuncusunun daha evvel Bitcoin’e ( BTC ) yol açtığını, bu nedenle bu sefer benzeri dönüm noktalarının beklenebileceğini söyledi.

Ona nazaran:

“Kriptolar, tipik olarak daha düşük varlık fiyatları ve daha yüksek oynaklık manasına gelen birinci gerçek sakinliğiyle karşı karşıya olabilir. ABD’deki son kıymetli ekonomik daralma, mali kriz, Bitcoin’in doğuşuna yol açtı ve mümkün bir ekonomik yine başlama, benzeri dönüm noktalarını işaret edebilir.”

Kriptolar ve pay senetleri

Kripto ve borsanın tarihi performansını karşılaştıran emtia uzmanı, Nasdaq 100’ü 200- ile paritede gösteren bir grafik sağlayarak “temel soru, uzun vadeli yararların devam etmesinden evvel fiyat ağrısının ne kadar olacağıdır” dedi. haftalık hareketli ortalama ( MA ) “ABD sakinliklerinin geçmişine nazaran nispeten yüksek.”

Nasdaq 100 ve Bitcoin tarihî hareketli ortalamaları. Kaynak: Mike McGlone

Bunu akılda tutarak, McGlone şunun altını çizmeye devam etti:

“2022’de endeks bu ortalamanın neredeyse %70 altına indi ve 2009’da yaklaşık %40’lık bir indirim yaptı. Risk-varlık dalgası gerilemeye devam ederse kripto piyasasının bağışlanmasını beklemiyoruz. Beklenmedik bir yumuşak iniş senaryosunda, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi birden fazla pay senedi endeksini yenmeye devam edecek üzere görünüyor.”

Daha evvel, Bloomberg’in uzmanı kriptonun geleceği hakkındaki görüşlerini paylaşarak kısa vadede dijital varlıklar konusunda şimdi yükselişe geçmediğini, lakin amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) para ünitesinin önümüzdeki birkaç yıl içinde Finbold üzere altı sayıya ulaşabileceğini kabul etti. 31 Ocak’ta bildirildi.

Bu ortada, en çok satan şahsî finans kitabı “Zengin Baba Fakir Baba” nın müellifi Robert Kiyosaki, “kötü haberler, iflas, işsizlik [ve] evsizlik” süratle artarken sert bir iniş konusunda ikazda bulundu, lakin güzel haber şuydu: “her yerde pazarlık vardı, altın, gümüş, Bitcoin kıymet biçilemez.”

Kripto para ünitesi satın almak için bir sakinlik sırasında düşük fiyatlardan yararlanmayı düşünen tüm yatırımcılar için, Finbold’un kılavuzunun yardımıyla riskleri ve yararları tartmanın yanı sıra yatırım stratejilerini dikkatlice planlamaya kıymet.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap