Tüp Mide Ameliyatı

 Tüp Mide Ameliyatı
Okunuyor Tüp Mide Ameliyatı

Tüp mide ameliyatları midenizin %80 oranında alınmasıdır. Bu özel zayıflatma işlemi direk olarak cerrahi müdahale üzerinden gerçekleştirilir. Çünkü tüp mide ameliyatı midenizin belirli bir kısmının alınmasını kapsar. Bu kapsamda obezitede en etkili tedavi biçimi olarak adlandırılır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mide ameliyatları herkese uygulanmaz. Ameliyatın uygulanabilmesi için ilk olarak hastada obezite hastalığı olması gerekir. Çünkü tüp mide cerrahi müdahalesi titizlik gerektirir. Bu ana kritere sahip olanlar ameliyatı yaptırabilir. Bu nedenle tüp mide ameliyatı gibi mide balonları ücretlerinden memnun kalacaksınız. Mide zayıflatıcı balon fiyatlarını doktor sitesinden inceleyebilirsiniz.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık olarak tüp mide ameliyatları, obezite ameliyatları ve mide balonları gibi çeşitli tedavi biçimleri uygulanıyor. Bu kapsamda kilolarınızın durumuna göre en uygun tedavi biçimi yaptırabilirsiniz. Özellikle tüp mide ameliyatlarıyla ideal vücut tipine sahip olursunuz.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar ortalama olarak 30 ila 55 kilogram aralığında kilo veriyor. Çünkü yukarıda vurguladığımız üzere tüp mide ameliyatları direk olarak midenin büyük bir kısmın özel bir cihazla alınmasını kapsar. Bu kapsamda hastalar çok daha hızlı bir şekilde kilo veriyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları hastanın yaşam biçimi ve genel sağlık durumuna göre farklı yaş aralığına dek uygulanabilir. Bu kaliteli tedavi biçim genel olarak 60 yaşına kadar uygulanabilir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonrasında günlük düzenli olarak bolca taze sebze ve meyve tüketilmelidir. Bu ameliyat sonrasında mutlaka hareketli yaşam tarzına sahip olunmalıdır.

Mide Balonları Mideye Zarar Verir Mi?

Mide balonları güvenilir zayıflama uygulamasıdır. Yöntem deneyimli doktor tarafından uygulandığından mideye zarar vermesi söz konusu değildir. Bu kapsamda mide balonu Türkiye genelinden pratik bir şekilde uygulanır.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonları obezite tedavisinde mideye takılan tıbbi balonlardır. Yüksek kaliteye sahip olan mide balonları midenizin daha sağlıklı kalmasını sağlar. Böylece mide balonu aşırı yemek yeme isteğinizin azalmasına destek olur. Dolaysıyla mide balonları başta obezite hastalığında olmak üzere birçok durumlarda tedavi amaçlı olarak uygulanır. Mide balonlarının bilinen herhangi yan etkileri yoktur.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonları doktor tarafından bilinçli bir şekilde uygulanır. Yöntem daha çok ağız kanalından uygulanır. Bu nedenle yutulabilir mide balonları olarak tanımlanır. Bunun haricinde obezite ameliyatı mide balonlarıyla uygulanabilir. Mide balonları midenizin üzerinde uygulanır. Gereken durumlarda bu işlem direk ameliyat üzerinden yapılabilir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonları pek çok nedenlere bağlı olarak mideye takılır. Obezite hastalığı, aşırı yemek yeme isteği gibi olumsuzlukların giderilmesi amacıyla yutulabilir mide balonlarına ihtiyaç duyulur.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonlarının yoğun olarak tercih edilmesinin ana nedenlerinden biri uygulama fiyatlarının düşük olmasıdır. Bu kapsamda ister bireysel ister tüm aile bireyleriniz için mide balonları tedavisi yaptırabilirsiniz.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite tedavilerinde pek çok ameliyat çeşitleri söz konusudur. Bu ameliyatlar arasında tüp mide ameliyatları, obezite ameliyatları yer alır.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatlarından sonrasında mutlaka hastalar kaliteli yaşam tarzına sahip olmalıdır. Bu kapsamda hareketli bir yaşama sahip olmalıdır. Günlük minimum 2 saatlik sağlık yürüyüşü yapmalıdır. Sigara ve alkolden uzak durmalıdır. Ayrıca obezite ameliyatı bugün kampanyalı fiyatlardan uygulanır. Bu kapsamda hasta memnuniyeti sağlanır.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite cerrahisi ameliyatları hızlı bir biçimde etkisini gösteriyor. Ameliyattan birkaç gün sonrasında mide sağlıklı bir şekilde günlük öğünleri eritiyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede, Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite ameliyatlarından sadece 10 gün sonrasında 50 kilo atılabilir. Bu durum hastaların yaşam biçimiyle orantılıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Obezite ameliyatlarından sadece 7 gün sonrasında iş hayatına dönülebilir. Bu durum aynı şekilde hastanın yaşam tarzına ve sağlık durumuna bağlıdır.

Yorum Yap
Giriş Yap