Türkiye Yapay Zekâ Haftası

 Türkiye Yapay Zekâ Haftası
Okunuyor Türkiye Yapay Zekâ Haftası

Türkiye’nin en kapsamlı online etkinliği, Yapay Zeka etkinliğidir. Yapay Zeka günümüzde günlük yaşamın her alanında varlık göstermeye başlamıştır ve bakıldığı zaman her geçen gün daha fazla hayatımızda yer almaya devam ediyor. Yapay zeka Finans, perakende, sağlıkta, üretimde, teknolojide hayatın her noktasında fark yaratıyor. Türkiye Yapay Zeka haftası 18-22 ekim tarihleri arasında gerçekleşir. 18 ve 22 Ekim tarihleri arasında 120’den fazla konuşmacı Türkiye Yapay Zeka haftasında konu ile ilgili konuşma yapmaktadır. Yerli ve yabancı uzmanlar bulunur. Türkiye’de ve dünyadaki genel Yapay Zeka gelişmeleri ele alınır.

Yapay Zeka Ne Demek?

Yapay Zeka belirli görevleri yerine getirmek için insan zekâsının taklit edilmesidir. Yapay Zeka için en temel tanım toplanılan bilgileri yinelemeli olarak iyileştiren sistemler ya da makinelerdir. Yapay Zeka Türkiye’de Yapay Zeka haftası olarak kutlanır. Türkiye Yapay Zeka haftası 18-22 Ekim arasında gerçekleşir. Bu tarihler arasında alanında uzman yerli ve yabancı kişiler yapay zeka ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirir. Konuşmalar tamamen yapay zekanın Türkiye’de ve dünyadaki ilerleyişine göre gerçekleşir.

Yapay Zeka Neyi Amaçlar?

Yapay zekanın en temel amacı insan zekasını gerektiren görevlerin, makineler doğrultusunda yapılmasıdır. Zekanın doğa ile ilgili olan amaçları taklit etmek için değil programlı olarak yapılmasıdır. Yapay zeka günümüzde birçok alanda kullanılır ve halen de geliştirilmeli devam ediyor.

Yorum Yap
Giriş Yap