Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi Nedir? Lise Nerede?

Okunuyor Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi Nedir? Lise Nerede?

Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi Nedir? Lise Nerede? İşte Adresi…

Türkiye’nin İlk Siber Güvenlik Lisesi Nedir? Lise Nerede? Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesi İstanbul Pendik’te açılıyor. Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adıyla kurulan okulun yeni eğitim öğretim döneminde öğretim hayatına başlaması bekleniyor.
Okul müdürü Turan Çinkılıç, yaptığı açıklamada okulun ilk yılının yabancı dil hazırlık olmak üzere toplam 5 senelik bir öğretim planına sahip olduğunu söyledi. Çinkılıç, lisede Sızma Testi, Adli Bilişim, Yapay Zeka ve Siber Tatbikat laboratuvarları olacağını da sözlerine ekledi. Siber güvenliğin yıllar geçtikçe değer kazandığını bu lisenin İstanbul’da açılmasıyla kolay bir şekilde anlayabiliriz. Günümüzde tüm ülke devletlerinin de siber güvenlik yatırımları artık olağan bir durum olmaya başlamıştı. Türkiye’nin ve yabancı devletlerin siber güvenlik yatırımları artarak da devam edeceğe benziyor.

İlk Sene 30 Öğrenci Kabul Etti

İlk sene LGS puanına göre 30 öğrencinin alınacağı okul Millî Eğitim Bakanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ile iş birliği protokolleri imzaladı. Başka ülkede açılsa hiçbirimiz şaşırmazdık değil mi? Türkiyenin ilk ve tek siber güvenlik lisesi açılıyor, gelin hep beraber inceleyelim..

5 adet dersliği ve sızma testi, adli bilişim, yapay zeka ve siber tatbikat olmak üzere 4 bilişim laboratuvarı ile eğitim öğretime hazır olan Teknopark İstanbul MTAL, savunma sanayinin kalbinde güvenli bir gelecek, uygulayarak öğrenmek ve öğretmek için Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesine öğrencilerini arıyor. Aday öğrencileri için yazdıkları elektronik mektuba buradan erişebilirsiniz.

Diğer tüm detaylar için Teknopark İstanbul web sitesine, http://teknoparkistanbul.meb.k12.tr/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

 “Hatırla, ‘Denemeden bilemem.’ diyenlerdensin sen de.
‘Nasıl daha iyi yapabilirim?’ sorusunu çok seversin mesela…”

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • SiyahYunus
  SiyahYunus
  ziyaretci
  4 yıl önce

  Çok Başarılı Bir Yazı Elinize Sağlık.
  O liseden anca Lamer çıkar. İnsanın önce alaylı yetişerek öğrenmesi gerek.

  Cevapla
  94
Giriş Yap