Twitter Blue abone sayısı, Elon Musk’ı kara kara düşündürüyor

 Twitter Blue abone sayısı, Elon Musk’ı kara kara düşündürüyor
Okunuyor Twitter Blue abone sayısı, Elon Musk’ı kara kara düşündürüyor

Popüler toplumsal medya platformu Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması son derece sansasyonel bir olaydı. Gerçekten 2022 yılının başlarına kadar borsaya açık bir şirket olan Twitter, yüzlerce milyon kullanıcıya sahip ve pahası onlarca milyar dolar olarak bilinen bir şirketti. Fakat dünyanın en güçlü insanlarından biri olan Elon Musk paraya acımadı ve bir oldukça sorunlu geçen bir sürecin akabinde, adeta bir servet ödeyerek Twitter’ın tek sahibi oldu.

Bu satın alım sonrası Twitter’ı borsadan çeken Elon Musk, birinci atak olarak şirketin en kıymetli gelir kaynağı olmasını istediği Blue abonelik paketini güncelledi.

Twitter Blue abone sayısı, Elon Musk’ı kara kara düşündürüyor

Başlarda bir epey bocalasa da sonralarda toparlayan bu sistemin içerisine Mavi Tik rozetinin de yerleştirilmesi, Twitter Blue aboneliğini bir oldukça tanınan kılacaktı. Lakin görülen o ki konuttaki hesap çarşıya uymadı.

Yapılan son araştırmalar, Ocak ayının ortalarına kadar ki geçen süreçte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki toplam Twitter Blue abone sayısının sadece 180.000 kişi dolaylarında olduğunu, dünya genelindeki öbür abonelerle birlikte bu sayının lakin 290.000 şahsa ulaşabildiğini gösterdi. Bu Elon Musk için nitekim çok can sıkıcı bir durum zira ünlü iş beşerinin buradan beklentisi milyarlarca dolar. Bakalım ünlü iş insanı en çok değer verdiği husus olan Twitter Blue abonelerinin sayısının artmasını sağlayabilecek mi?

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap