Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilecek

 Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilecek
Okunuyor Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilecek

Bugün itibariyle ABD’deki Blue üyeleri 4.000 karaktere kadar tweet atabiliyor.

Ücretsiz Twitter kullanıcıları şu an bu tweet’leri yanıtlayabiliyor ve alıntılayabiliyor. Ve evet, Twitter bu uzun gönderiler denizinde gezinmenin hudut bozucu olabileceğinin de farkında. Bu sebeple 280 karakterden uzun rastgele bir ekstra içerik “daha fazlasını göster” uyarısı ile gizlenecek. Mavi tik şimdilik ayda 8 ABD doları yahut yılda 84 ABD doları olarak aboneliğe açık.

Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilecek

Bu, muhtemelen bir müddettir uzun gönderilerin mevcut olduğu Facebook üzere öbür toplumsal ağlardan buraya geçiş yapmanızı sağlayacak kadar büyük bir yenilik değil. Fakat bununla birlikte, tıpkı gönderiyi bölmeden yahut kısaltılmış bir versiyon yazmak zorunda kalmadan birden çok toplumsal platformunda paylaşmak istiyorsanız bu yararlı bir özellik olacaktır.

Blue’yu daha ilgi cazip yapmak için Twitter üzerinde kuşkusuz büyük bir baskı var. Twitter’ın ocak ayı ortası itibariyle ABD’de 180.000 ve dünya çapında da sırf yaklaşık 290.000 Blue abonesi olduğu bildiriliyor. Yenilenen abonelik çok uzun müddettir mevcut olmasa da, Elon Musk, Twitter’ın gelirinin yarısını aboneliklerden elde etme gayesine ulaşmak istiyorsa, meraklıları için bunun bir cazibe merkezi haline gelmesi kural.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap