Twitter fiyatlı özelliklerin dozunu kaçırdı! Bu da mı fiyatlı olacak!

 Twitter fiyatlı özelliklerin dozunu kaçırdı! Bu da mı fiyatlı olacak!
Okunuyor Twitter fiyatlı özelliklerin dozunu kaçırdı! Bu da mı fiyatlı olacak!

Web sitesi, abonelik hizmeti için ödeme yapan üyeler için metin tabanlı 2FA’yı özel ve fiyatlı bir özellik haline getirdi. Twitter Blue üyesi olmayan üyeler bu özelliği şimdi etkinleştirmedilerse artık etkinleştiremeyecekler lakin zati kullanmakta olanları, prosedürü devre dışı bırakmak ve öbür bir kimlik doğrulama çeşidini aktifleştirmek için 20 Mart’a kadar mühletleri olacak. Twitter, bu tarihten evvel geçiş yapamazlarsa 2FA’larını devre dışı bırakacak.

Twitter yaptığı duyuruda, “telefon numarası tabanlı 2FA’nın makus aktörler tarafından berbata kullanıldığını” gördükten sonra bu kararı verdiklerini söyledi. Fakat kimi eleştirmenler, Twitter’ın açıklamasından kuşku duyuyor ve şirketin gerçek niyetinin abonelik hizmetiyle sunduğu özelliklerden biri olarak SMS 2FA’yı eklemek olduğunu düşünüyor. Not etmek gerekirse, bir Blue aboneliği ayda 8 ila 11 ABD Doları yahut yılda 84 ABD Doları ortasında ve kullanıcının isminin yanına bir onay işareti ekliyor.

Twitter fiyatlı özelliklerin dozunu kaçırdı! Bu da mı fiyatlı olacak!

Twitter’ın gerçek niyeti ne olursa olsun, web sitesinde iki faktörü etkinleştiren birçok kullanıcı artık oturum açma alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalabilir. Şirketin 2021 şeffaflık raporuna nazaran, 2FA’yı etkinleştiren kullanıcıların %74,4’ü SMS sistemini kullanıyor. Sadece %28,9’u kimlik doğrulayıcı kullanıyor ve çok küçük bir kesim (%0,5) güvenlik anahtarına sahip. Ayrıyeten, tüm Twitter kullanıcılarının sırf %2,6’sı iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktifleştirmiş durumda.

Şirket, “Twitter Blue üyesi olmayan aboneleri bunun yerine bir kimlik doğrulama uygulaması yahut güvenlik anahtarı prosedürü kullanmayı düşünmeye teşvik ediyoruz” dedi. “Bu teknikler, kimlik doğrulama metoduna fizikî olarak sahip olmanızı gerektirir ve bu hesabınızın inançta olduğundan emin olmanın uygun bir yoludur.”

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap