Twitter, reklam platformunu kenevir şirketlerine açıyor

 Twitter, reklam platformunu kenevir şirketlerine açıyor
Okunuyor Twitter, reklam platformunu kenevir şirketlerine açıyor

Şirket bir blog gönderisinde, “İleriye dönük olarak, Twitter, reklamverenlerin CBD, THC ve kenevirle ilgili eser ve hizmetler için marka tercihini ve kenevirle ilgili bilgilendirici içeriği tanıtmasına müsaade verecek” dedi.

Değişiklik ile kenevir eserleri satan şirketlerin işletmelerinin reklamını yapmasına müsaade verilecek olsa da, reklamlarda nelerin görünebileceğine ait kimi kısıtlamalar devam edecek. Axios’un işaret ettiği üzere, belli CBD eserleri haricinde, reklamlar direkt “kenevir satışını tanıtamaz yahut sunamaz”. Kenevirle ilgili reklamlarla kimlerin hedeflenebileceğini sınırlayan yaş ve yerle ilgili kısıtlamalar da olacak.

Twitter, reklam platformunu kenevir şirketlerine açıyor

Değişiklik, Twitter’ın Elon Musk liderliğinde, bir vakitler yasak olan içeriklere müsaade vermek için kuralları sarsmasının son örneği. Siyaset güncellemesi ayrıyeten, birçok reklamverenin platformdan ayrıldığı yahut harcamalarını değerli ölçüde azalttığı bir vakitte geldi. Twitter, şimdiye kadar toplumsal medya platformlarında insanlara ulaşmak için son derece sonlu seçeneklere sahip olan esrar şirketlerine açılarak, platforma yeni bir reklamverenler kümesi ve kaynak getirme fırsatına sahip olacak.

Twitter yaptığı duyuruda, kenevir şirketlerinin platformda geniş bir kitleye ulaşabileceğini öne sürdü ve kenevirle ilgili sohbetin “evcil hayvanlar, yemek pişirme ve golf üzere mevzuların yanı sıra fast food, kahve üzere yiyecek ve içecek kategorileri etrafındaki sohbetten daha geniş” olduğunu belirtti.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap