Twitter tarafından yapılan değişiklik, toplumsal medya dünyasında dalga konusu oldu

 Twitter tarafından yapılan değişiklik, toplumsal medya dünyasında dalga konusu oldu
Okunuyor Twitter tarafından yapılan değişiklik, toplumsal medya dünyasında dalga konusu oldu

Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra apayrı bir platform haline geldi. Ünlü CEO tanınan toplumsal medya platformunu satın aldığı birinci günden itibaren, bu mecrada değerli değişiklikler yapacağının sinyallerini vermişti. Bugüne kadar Twitter’a pek çok kıymetli güncelleme geldi diyebiliriz. Örneğin artık kullanıcılar sırf takip ettiği hesaplar tarafından paylaşılan gönderileri kronolojik sırasına nazaran görebiliyorlar.

Bunun dışında Twitter Blue aboneliğinin içerisine dahil edilen Mavi Tik özelliği sayesinde, parasını ödeyen herkes hesabının doğrulanmış bir hesap olduğunu gösteren Mavi Tek’e kavuşabiliyor. İşte takipçilerini bu cins büyük güncellemelere alıştıran Elon Musk’ın son güncellemesi bu nedenle bir oldukça dalga konusu oldu.

Öyle ki Twitter’a tarayıcı üzerinden giren kullanıcılardan çok ufak bir kısmı, Twitter’ın yazı tipinin değiştiğini fark edebildi. Çok az bir kısmı diyoruz zira bu değişikliği fark edebilmek için nitekim Elf gözlerine sahip olmak gerekiyor. Üstteki görsele dikkatli bir formda bakarsanız, değişen harflerin hangileri olduğunu görebilirsiniz. Ancak değişikliği göremiyorsanız da kendiniz suçlamayın zira bu değişikliklerin maksadı aslında dizaynda farklılık yapmak değil benzeşik harflerin kullanılmasını engelleyerek uydurma profil oluşturulmasını engellemek. Twitter’da birebir hesap isminin iki kere kullanılamaması özelliğinden yola çıkılarak başvurulan bu tekniğin işe yarayıp yaramayacağını ise vakit gösterecek.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap