Twitter’a artık de altın onay geliyor

 Twitter’a artık de altın onay geliyor
Okunuyor Twitter’a artık de altın onay geliyor

The Information’ın belirttiği üzere, aylık 1.000 dolar fiyatını ödemeyen markalar altın rozetlerini kaybedecek, fakat bunun ne vakit olacağı muhakkak değil.

Ortaya çıkan kimi iletiler, Twitter’ın işletmeye bağlı hesaplara da rozet eklemek için ayda fazladan 50 ABD doları ücret almak istediğini de ortaya koyuyor. Bu, toplumsal medya danışmanı Matt Navarra tarafından yayınlanan ve Twitter eser müdürü Evan Jones ile isimsiz bir şirket ortasındaki bir e-posta üzere görünen bir ekran imgesiyle uyumlu bir söylenti.

E-postada, “Erken erişim abonesi olarak, kuruluşunuz için altın bir onay işareti ve ortaklarınız için de üyelik rozetleri alacaksınız” yazıyor. “Abone olmak isterseniz, Kuruluşlar İçin Doğrulama aylık 1.000 ABD doları ve bir aylık fiyatsız üyelikle birlikte her ek bağlı kullanıcı başına aylık 50 ABD doları.”

Twitter, şirketlerin “Twitter’da kendilerini doğrulamalarına ve ayırt edilmelerine” imkan tanıyan Kuruluşlar için Doğrulama programı (eski ismiyle Blue for Business) öncesinde altın rozetler çıkardı. Bu rozet ayrıyeten, şirketlerin, Twitter eser yöneticisi Esther Crawford’un profilindeki küçük Twitter logosu üzere, çalışanlarına, yöneticilerine ve markayla bağlı öbür herkese ilişkin hesaplara Twitter profil fotoğraflarının minyatür versiyonlarını gösteren rozetler eklemesine de imkan tanıyor.

Twitter’a artık de altın onay geliyor

Navarra daha sonra, diğer bir işletme ile Twitter’daki eser müdürü ortasındaki ve bir sefer daha aylık 1.000 ABD Doları fiyatını onaylayan bir direkt iletinin öbür bir ekran imgesi daha paylaştı. Twitter, Kuruluşlar için Doğrulama aboneliği için resmi olarak rastgele bir fiyatlandırma açıklamadı lakin geçen ay programa erken erişim sunmaya başladı.

Pahalı abonelik, CEO Elon Musk’ın geliri artırmak ve Twitter’ın 12,5 milyar dolarlık kredi borcunu azaltmak maksadıyla uyguladığı birçok değişiklikten sadece biri. Toplu işten çıkarmalara ek olarak Musk, mavi bir onay işareti için kullanıcılardan ayda 8 ABD doları fiyat almaya başladı ve yakında geliştiricileri, uygulamalarını geçen ay platformdan meçhul bir halde çıkardıktan sonra Twitter’ın API’sine erişim için ödeme yapmaya zorlayacak.

Musk, Twitter’ın reklam gelirini içerik oluşturucularla paylaşma kelamı verirken, sırf Blue için ödeme yaparlarsa buna uygun olacaklarını söylüyor. Şirket ayrıyeten, Twitter’ın San Francisco genel merkezi de dahil olmak üzere birçok yerde kira ödemediği bildirildikten sonra ofis mobilyalarını ve başka varlıkları açık artırmaya çıkarıyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap