Twitter’da işler yolunda gitmiyor! Kimse fiyatlı abonelik almıyor!

 Twitter’da işler yolunda gitmiyor! Kimse fiyatlı abonelik almıyor!
Okunuyor Twitter’da işler yolunda gitmiyor! Kimse fiyatlı abonelik almıyor!

The Information’a nazaran, ABD’de ocak ortasına kadar sırf 180.000 kişi Twitter aboneliği için ödeme yaptı ve bu web sitesinin aylık faal kullanıcılarının sadece yaklaşık %0,2’si. Yayına nazaran, şirkete ödeme yapan kullanıcıların %62’si ABD’den, yani bu, Twitter’ın dünya çapında yaklaşık 290.000 fiyatlı abonesi olduğu manasına geliyor.

Twitter Blue, web üzerinden ödeme yapan kullanıcılar için ayda 8 ABD Doları yahut yıllık abonelik için ödeme yaparlarsa aylık 7 ABD Doları ve Apple yahut Google’ın uygulama mağazaları aracılığıyla ödeme yapanlar için 11 ABD Doları.

Twitter’da işler yolunda gitmiyor! Kimse fiyatlı abonelik almıyor!

The Information’ın belirttiği üzere Musk, geçen yıl Twitter çalışanlarına web sitesinin gelirinin yarısının aboneliklerden gelmesini istediğini söyledi. Şirket, Musk’ın web sitesini satın aldığında aldığı kredilerden sırf faiz olarak yılda 1 milyar doların üzerinde ödeme yapmak zorunda olduğundan, yönetici 2023 için 3 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi hedefliyor ki Twitter’ın bu ölçünün yarısını dahi Blue’dan kazanmak için oldukça abone kazanması gerekiyor.

Şirketin abonelik hizmetlerinden beklediği gelir çıkar için düşündüğü yollardan sırf biri, şirket bununla birlikte kullanıcıların web sitesinde sıfır reklamla gezinmesine imkan tanıyan daha yüksek fiyatlı bir üyelik seçeceği de sunmaya hazırlanıyor. Twitter’ın ayrıyeten işletmelerden altın doğrulama rozetleri için ayda 1.000 dolar ve onlara bağlı her hesap için ayda fazladan 50 dolar almayı planladığı da bildiriliyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap