Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir

 Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir
Okunuyor Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran olayların başında Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması geliyor. Birçok insan, bu satın alım sonrası Twitter’ın daha güçlü bir toplumsal medya platformu olacağını düşünüyordu lakin ünlü milyarderin uzunca bir mühlet öbür bahislere yük vermesi, Twitter’ın popülaritesinin ziyan görmesine neden oldu. Bununla birlikte bilhassa son 3 aydır Twitter’ın yalnızca güncelleme ve yeni özellik haberleriyle gündeme gelmesi, işlerin yoluna girmeye başladığını gösteriyor.

Öte yandan şirketin tek sahibi pozisyonunda bulunan Elon Musk, kendinden beklenen performansı gecikmeli olarak bile olsa gösterebilir. Hakikaten Musk’ın planları hiç de yabana atılır tipten değil.

Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir

Geçtiğimiz ayın sonlarına hakikat bir açıklama yapan ünlü milyarder, Twitter’ın her şeyi içine alan bir platform haline getirmek istediğini söylemiş ve bilhassa para transferi konusunda çalışacaklarını lisana getirmişti. Bununla birlikte kelam konusu açıklamanın akabinde rastgele bir gelişmenin yaşanmaması, bu telaffuzların lafta kaldığını düşündürmeye başlamıştı. Lakin beklenen haber bugün geldi.

Ortaya çıkan yeni dokümanlara nazaran Elon Musk şu sıralar Twitter’ın bir tıp finans kurumu üzere ödemelere ve para transferlerine aracılık edebilmesi için gerekli dokümanları hazırlamak ve bu dokümanları ilgili kurumlara sunmakla meşgul. Bunun manası Twitter yakın vakitte toplumsal medya platformu unvanının yanına bir de “finans kurumu” unvanını da ekleyebilir ki bu da Twitter’ı direkt Apple Pay’in rakibi yapacaktır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap