Uygun fiyatıyla Xiaomi MIUI Car geliyor!

 Uygun fiyatıyla Xiaomi MIUI Car geliyor!
Okunuyor Uygun fiyatıyla Xiaomi MIUI Car geliyor!

Yılbaşından bu yana, Xiaomi’nin üreteceği birinci elektrikli arabası hakkında bir sürü yeni sav ortaya çıkmıştı. Bu argümanlara elektrikli arabanın birtakım yeni fotoğrafları ve yeni bilgi-eğlence sistemi de eklendi. İşte ayrıntılar.

MIUI Car ile elektrikliye geçiş

Elektrikli arabanın birinci dizaynını daha evvel Çin sokaklarında kullanıcılar görmüşlerdi. Birkaç kere ortaya çıkan araç oldukça bir kamuflaja sahipti. Hatta şahsen CEO Lei Jun tarafından bu araç güçlü kış kaideleri için kullanıldı. Araç özel olarak kamufle edilirken daha sonra otomobilin tüm ihtişamını ortaya çıkaran yeni sızıntılar gelmişti. Şirketin en büyük rakiplerinden Tesla Model 3 ile benzerliği ise dikkat çekmişti.

Camdan aracın içini gösteren yeni bir fotoğraf daha sızdırıldı. Sızdırılan yeni fotoğrafa baktığımızda şimdi sonuncu bir tasarım olmadığını görebiliyoruz. Yalnızca çok fazla kablo karmaşası, orta konsolda yer alan iki adet geniş ekran görülüyor.

Lei Jun geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin elektrikli arabasının ana avantajının dizaynda değil, işletim sisteminde ve bilgi-eğlence sisteminde olacağını söylemişti. Üstteki fotoğrafta ortaya çıkan yeni sızıntıda bir yazı dikkat çekiyor. MIUI Car. Yani Xiaomi, akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı Android işletim sistemi orta yüzünü elektrikli aracında da kullanmayı düşünüyor.

Ortaya çıkan bütün bu bilgiler Xiaomi’nin sahip olduğu birinci planlar olması nedeniyle hayata geçirilecek mi şimdi bilmiyoruz. Karşılığı ise birkaç ay içinde Lei Jun’un MS11 isimli bu elektrikli arabayı tanıtacağı vakit öğrenebileceğiz. Model 40 bin doların altında yılda 300 araba hacmi ile gelecek yıl üretime başlayacak.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap