VISA, o ülkelerde, Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!

 VISA, o ülkelerde, Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!
Okunuyor VISA, o ülkelerde, Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!

Önde gelen bir kripto ödeme platformu olan Wirex, Birleşik Krallık ve Asya-Pasifik (APAC) bölgesindeki ayak izini genişletmek için ödeme devi Visa (NYSE: V ) ile uzun vadeli bir stratejik paydaşlık kurduğunu duyurdu.

VISA, o ülkelerde, Bitcoin ve kripto kartlarını piyasaya sürecek!

Kripto ödeme şirketi 13 Şubat’ta yaptığı basın açıklamasında, paydaşlık kapsamında Wirex’in Bitcoin ( BTC ) üzere varlıklar için 40’tan fazla ülkeye direkt kripto özellikli banka kartı ve ön ödemeli kartlar çıkaracağını söyledi.

Ortaklık, iki ülke ortasında Avrupa, ABD ve APAC üzere kıymetli pazarlarda daha fazla işbirliğini destekleyecek.

Genişleyen kripto ödeme hizmetleri

Gelişme, en büyük müşteri tabanı İngiltere ve APAC’da süratli büyüme ile dünya çapında beş milyondan fazla müşteriye sahip olan Wirex için bir öteki kilometre taşıdır. Paydaşlığın daha fazla insanı kriptonun avantajlarına erişmesi için güçlendirmesi bekleniyor.

“Visa, dijital para ünitelerini banka ve tüccar ağımıza bağlayarak tüketicilere daha fazla ödeme seçeneği sunmak istiyor. Asya Pasifik Dijital Paydaşlıklar Lideri Matt Wood, Wirex’in Asya Pasifik’teki odağını genişleterek insanların kripto bakiyelerini bölgede Visa kabul eden milyonlarca satıcıda harcamasını kolay ve sıkıntısız hale getirmesi bizi heyecanlandırıyor.

Diğer yandan, Wirex APAC’ın Bölge Genel Müdürü Svyatoslav Garal, Visa’nın emniyet, emniyet ve yenilikçiliğinin şirketin yeni jenerasyon bir uygulama ve kart geliştirmeye devam etmesine yardımcı olacağına dikkat çekti.

Wirex’in birincil müşteri tabanı Birleşik Krallık’ta olmasına karşın, tam kayıt son tarihinden evvel bölgenin Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) süreksiz kayıt rejiminden çekildiğini belirtmekte yarar var. Bu, artık İngiltere merkezli müşterilere Hırvatistan’da lisanslı bir yan kuruluş aracılığıyla hizmet verdiği manasına geliyor.

Gerçekten de Wirex, çeşitli destekçilerden gelen değerli sermaye girişiyle desteklenen bir özellik olan global genişleme planlarını uzun müddettir açıkça ortaya koyuyor.

Visa kripto genişlemesi

Aynı vakitte Visa, kripto para cüzdanları ve metaverse için ticari marka müracaatında bulunduktan sonra birkaç eseri piyasaya sürmek niyetiyle kripto alanına da giriyor.

2022’de şirket, 40 ülkede kripto dayanaklı banka kartları sunmak için artık çökmüş olan FTX kripto borsası ile paydaşlığın yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) limitsiz bir Bitcoin kartı da piyasaya sürdü.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap