• Ana Sayfa
  • Genel
  • Vitalik Buterin’e büyük tepki! Depremzedelere yaptığı bağış latife gibi!

Vitalik Buterin’e büyük tepki! Depremzedelere yaptığı bağış latife gibi!

 Vitalik Buterin’e büyük tepki! Depremzedelere yaptığı bağış latife gibi!
Okunuyor Vitalik Buterin’e büyük tepki! Depremzedelere yaptığı bağış latife gibi!

Kahramanmaraş merkezli zelzele Türkiye’yi hüzne boğarken, kripto para dünyasının bu manadaki süratli aksiyonu gözlerden kaçmadı. Kısa müddette kripto para bağışının önü açılırken, birçok şirket ve tanınan kripto para fenomenleri değerli bağışların yapılmasına ön ayak oldular.

Sadece 1 ETH!!!

Türk Ethereum topluluğu da özellikle Vitalik Buterin’e ulaşarak kripto para bağışlarının artması istikametinde de bir adım atmıştı. Buterin’e Türkiye’deki zelzelenin yarattığı hasarın çok önemli olduğu istikametinde bilgiler verilmiş ve onun tesiriyle de daha fazla şahsa ulaşılarak, daha fazla bağış toplanması hedeflenmişti. Topluluk Buterin’e ulaşsa da, Ethereum kurucusundan “şaka gibi” bir sayıda bağış geldi. Buterin depremzedeler için 1 ETH’lik bağış yaptı.

Daha evvel Hindistan’a SHIB vasıtasıyla yaptığı 1 milyar dolarlık bağışla ve insani hususlardaki hassaslığıyla bilinen Buterin’in Türkiye’deki felaket karşısında bu türlü bir yardımda bulunması da reaksiyon çekti. Birçok kripto fenomeni ve takipçiler Buterin’in bu bağışı üzerine sert reaksiyon gösterdiler. Kimileri Buterin’in dünyayı teşvik etmek için yardım yaptığını söylese de ölçünün çok daha fazla olması gerektiği istikametinde birleştiler. Buterin Ukrayna’ya da Rusya savaşından ötürü 5 milyon dolar bağışlamıştı.

Özellikle Türk olmayan bireylerin, kripto adreslerinin dolandırıcılara ilişkin olmadığının garanti edilmesi tarafındaki talepleri açısından Vitalik Buterin’in yolladığı bağış kıymetli olabilir. Onun ETH yolladığı adresin inançlı olduğu bilgisi büyük bir bağış furyası da başlatabilir lakin sayının düşük kalması ve Vitalik’in şu ana kadarki sessizliği, bu durumun büyümesini engelliyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap