WhatsApp kendini aştı! Yeni gelecek özellik başkalarından farklı olacak

 WhatsApp kendini aştı! Yeni gelecek özellik başkalarından farklı olacak
Okunuyor WhatsApp kendini aştı! Yeni gelecek özellik başkalarından farklı olacak

WhatsApp, şimdiye kadar daima yaptığı yeniliklerle karşımıza çıktı. Kelam konusu güncellemeler ve yenilikler daha çok mesajlaşmayı daha tesirli hale getirmeye yönelik oldu. Artık ise WhatsApp, özel bir haber bülteni aracı üzerinde çalışıyor.

Her geçen gün yeni bir olayın ve yeniliğin meydana geldiği dünyamızda haberleri takip etmek sıkıntı olabiliyor. Çıkan haberlere nazaran dünyanın en tanınan iletileşme platformu olan WhatsApp ise bu zorluk için harekete geçmeye hazırlanıyor. WaBetaInfo’ya nazaran şirket, bir “özel bülten aracı” üzerinde çalışıyor.

WhatsApp zati bildirileri tıpkı anda birden fazla bireye gönderme özelliğine sahip. Haber bülteni ile ilgili mevcut niyet ise bu kullanım alanını daha da genişletecek üzere duruyor. WhatsApp ile ilgili değişiklikleri tespit eden WaBetaInfo, bu özellik için “bilgi yaymak için birden çoğa bir araç olacağını” söylüyor.

WhatsApp, günlük 2 milyar faal kullanıcıya sahip. Bu durumda da kullanıcı tabanının çok küçük kısmı haber bültenine ilgi gösterse dahi platform bir ay içinde en büyük haber bülteni olabilir. Sonucunda da haber dünyasında değerli bir yere sahip olma ihtimaline sahip.

Haber bültenleri sayesinde kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmesi de mümkün hale gelir. Kelam konusu yenilikle ilgili çok fazla ayrıntı yer almıyor. Lakin WaBetaInfo, kodu tarayarak ulaştığı bu ipuçları sayesinde aracın şimdilik geliştirme basamağında olduğunu belirtti.

WhatsApp tarafından ise rastgele bir açıklama gelmedi. Bundan ötürü da yeni araçla ilgili değişiklikler meydana gelebilir. Ayrıyeten platform haber bülteni ile ilgili fikrini değiştirip projeyi kaldırma ihtimali de var.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap