WhatsApp uzun görüntü gönderme nasıl yapılır?

 WhatsApp uzun görüntü gönderme nasıl yapılır?
Okunuyor WhatsApp uzun görüntü gönderme nasıl yapılır?

WhatsApp, arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmanın tanınan bir yolu haline geldi ve bu, sık sık fotoğraf ve görüntülerin paylaşılmasını içerir. Lakin, WhatsApp, standart bir iletileşme uygulamasından farklı olarak, 16 MB’tan büyük evrakları göndermenize müsaade vermez. Bu nedenle, uzun görüntüler göndermeniz gerektiğinde, birtakım sistemler kullanmanız gerekebilir.

WhatsApp uzun görüntü gönderme nasıl yapılır?

Öncelikle, WhatsApp’ın görüntü gönderme hududunu aşmanın en kolay yolu, görüntünün boyutunu azaltmaktır. Bunun için bir görüntü düzenleme uygulaması kullanabilirsiniz. Birçok fiyatsız uygulama var ve bunlar, görüntünüzün boyutunu azaltmanızı ve kalitesini korumanızı sağlar. Görüntünün boyutunu azalttıktan sonra, bunu WhatsApp’ta kolay kolay paylaşabilirsiniz.

Diğer bir seçenek, WhatsApp’ta uzun görüntüleri paylaşmanın yolu, görüntüyü bölme sürecidir. Görüntünüzü belli bir mühlet içinde bölmenizi sağlayan birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar, görüntünüzü kesimlere ayırmanızı sağlar ve her bir parçayı başka farklı gönderebilirsiniz. Alıcı, her bir parçayı izlediğinde görüntünün tamamını görmüş olacak.

Son seçenek, bulut depolama hizmetlerini kullanmaktır. Örneğin, Google Drive yahut Dropbox üzere bir bulut depolama hizmeti kullanarak, görüntünüzü buluta yükleyebilirsiniz ve paylaşmak istediğiniz bireylerle link paylaşabilirsiniz. Bu, evrakın direkt WhatsApp’ta gönderilmesinden daha uzun sürebilir, fakat 16 MB hududunu aşmak için yeterli bir seçenek olabilir.

WhatsApp’ta uzun görüntü gönderme yolları ortasında seçim yaparken, bilhassa görüntünün kalitesini muhafaza konusunda dikkatli olmanız kıymetlidir. Evrak boyutunu azaltmak, görüntüyü bölme yahut bulut depolama hizmetleri kullanmak, görüntünüzü arkadaşlarınız ve ailenizle kolaylıkla paylaşmanızı sağlayabilir.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap