WhatsApp’a gelen yeni özellik, manzaralı konuşmayı sevenleri çok keyifli edecek

 WhatsApp’a gelen yeni özellik, manzaralı konuşmayı sevenleri çok keyifli edecek
Okunuyor WhatsApp’a gelen yeni özellik, manzaralı konuşmayı sevenleri çok keyifli edecek

Amerikalı toplumsal medya platformu WhatsApp, aylık faal kullanıcı bazında dünyadaki öteki bütün uygulamalardan daha yüksek sayıda kullanıcıya sahip. Neredeyse her akıllı telefona birinci kurulan uygulamalardan biri olan WhatsApp’ın bu popülaritesinin gerisinde daima güncellenen yapısı bulunuyor. İşte WhatsApp bu tarafını bir kere daha ortaya koyarak kıymetli bir güzelleştirmenin daha altına imza atmaya hazırlanıyor.

Gelen son haberlere nazaran şirket, şimdilerde “Görüntülü Arama Kısa Yolu Oluşturma” özelliği üzerinde çalışıyor. Aslında isminden de anlaşılacağı üzere bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları artık rehberlerinde bulunan WhatsApp kullanıcılarından istediklerine ait arama kısa yolu oluşturabilecek ve bu sayede tek tıkla istedikleri vakit manzaralı konuşma evresine geçebilecekler.

WhatsApp’a gelen yeni özellik, imajlı konuşmayı sevenleri çok memnun edecek

Tabi imajlı konuşma WhatsApp için yeni bir teknoloji değil. Lakin uygulamanın şu an ki sürümünde imajlı konuşma yapmak isteyen kullanıcılar, bunun için evvel aramalar kısmına girmek sonra oradan rehberi açıp istedikleri kişiyi bulmak zorundalar. Bununla birlikte yeni güncelleme sonrasında bu adımlara gerek kalmayacak ve bir kezliğine oluşturulan Kısa Yollar sayesinde sık görüşülen şahıslar için Görüntülü Arama Kısa Yolu oluşturulabilecek. Bu sayede de kişi, tek bir tıkla çok daha zahmetsiz bir biçimde yeni imajlı konuşma başlatabilecek. Tabi bu özellik şu an hala gelişim basamağında, yani ne vakit kullanıma sunulacağı konusunda şimdi net bir bilgi yok.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap