WhatsApp’ın yeni özelliği kesime farklı bir soluk getirebilir

 WhatsApp’ın yeni özelliği kesime farklı bir soluk getirebilir
Okunuyor WhatsApp’ın yeni özelliği kesime farklı bir soluk getirebilir

Dijital pazarlama, son yıllarda gelişen trendler ve değişen toplumsal medya platformları sayesinde, her gün yeni bir istikamet kazanıyor. Tanınan platformlardan biri olan WhatsApp, son beta sürümünde “Bülten” isminde yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Wabetainfo’nun keşfi ile ortaya çıkan bu özellik, yaratıcılarının abonelerine daha rahat ulaşmalarına imkan sağlıyor.

Bülten özelliği, kullanıcıların abone oldukları şahıslardan iletileri okuyabilmelerini ve denetim edebilmelerini sağlıyor. Bu özellik, reklamlar yahut algoritmik teklifler üzere ögeler içermiyor. Kullanıcılar, yalnızca kendi seçtikleri içerikleri takip edebilirler ve takip ettikleri içerikler kronolojik sıraya nazaran listelenir. Bültenin, şifreli küme sohbetleri yahut bildirilerden büsbütün başka bir kısımda sunulacağı belirtiliyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği dala farklı bir soluk getirebilir

WhatsApp’taki Bülten özelliğinin şimdi beta kademesinde olduğu ve yayınlanması için resmi bir tarih verilmediği açıklandı. Ancak, bu özelliğin toplumsal medya platformlarındaki eğilimleri takip ederek birçok yaratıcıyı gaye alacağı düşünülüyor.

Son yıllarda, birçok öbür toplumsal medya platformu da bülten özelliklerini denemiştir. Facebook ve Twitter, emsal bir özellik olan Bulletin ve Revue özelliklerini yayınlamıştı. Lakin her iki özellik de daha sonra kapatıldı. Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger de, Artifact isimli yeni bir toplumsal platform sunarak, bülten, blog ve makaleleri TikTok gibisi bir formatla sunmayı deniyorlar.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap