WhatsApp’tan iPhone’a büyük yenilik

 WhatsApp’tan iPhone’a büyük yenilik
Okunuyor WhatsApp’tan iPhone’a büyük yenilik

Popüler iletileşme platformu WhatsApp, iPhone uygulaması için büyük bir güncelleme yayınlıyor. Artık kullanıcılar, görüntü görüşmesi sırasında öbür bir uygulamaya erişmeleri gerektiğinde görüşmeyi kesintiye uğratmayacak formda fotoğraf içinde fotoğraf özelliğini kullanabilecekler.

Resim içinde fotoğraf özelliği, WhatsApp tarafından geçen yıl Aralık ayında duyurulmuş ve daha sonra WhatsApp Beta kullanıcılarına sunulmuştu. Bugünden itibaren, rastgele bir iPhone kullanıcısı, fotoğraf içinde fotoğraf özelliğine sahip WhatsApp görüntü görüşmelerinden faydalanabilecek.

WhatsApp’tan iPhone’a büyük yenilik

Sadece App Store’da mevcut olan uygulamanın 23.3.77 sürümü için yayınlanan güncelleme notları, fotoğraf içinde fotoğraf özelliğinin desteklendiğini onaylıyor. WhatsApp’ın bu yeni özelliği, Apple’ın FaceTime üzere başka uygulamalarda olduğu üzere çalışır. Bir görüntü görüşmesine katıldıktan ve uygulamayı minimize ettikten sonra, görüntü otomatik olarak öteki uygulamaların üzerine bindiren küçük bir yüzen pencerede gösterilir.

Ancak bugünkü WhatsApp güncellemesi ile daha fazlası geliyor. Şirketin açıklamasına nazaran, iPhone kullanıcıları artık doküman gönderirken açıklama ekleyebilecekler. Ayrıca, WhatsApp artık kümeler için uzun açıklamaları ve özel avatarları destekliyor olacak.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap