WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır?

 WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır?
Okunuyor WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır?

WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır? – Hızlı Transfer Özelliğini Keşfedin

WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır? Telefonlarınızdan başka insanların telefonlara dosya aktarımı yollarından birisi de WiFi Direct olarak bilinir. Burada WiFi Direct’in ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Telefonunuzdan başka bir kişinin telefonuna müzik, dosya, fotoğraf aktarmak için birçok yol deneriz fakat bu yöntemler internet kotamızın gitmesini sağlar hatta ve hatta dosya aktarımı sırasında internet kotamız bittiği için işlem yarım bile kalabilir. Tüm bunların yaşanmaması için çözüm WiFi Direct’dir. WiFi Direct sayesinde internet kullanmadan dosya aktarımı yapabilirsiniz.

WiFi Direct kullanmak isterseniz öncelikle cihazınızın WiFi Direct destekli olduğundan emin olmalısını böylece telefondan bilgisayara, telefondan telefona dosya gönderebilirsiniz. Güvenilir ve hızlı dosya transferi sayesinde WiFi Direct en iyi dosya transferi hizmeti sunmaktadır.

Wifi Direct Nedir?

2000’li yılların başından beri kullanılan bu teknoloji sayesinde güvenilir ve hızlı dosya gönderimi ile tanınan WiFi Direct internetinizden kota yemeden ve modeme ihtiyaç olmadan bir telefondan bir diğer telefona dosya göndermekle öne çıkar. Bluetooth’dan farklı olarak WiFi Direct daha yüksek hız ve AES 256 hızıyla çalışır. AES 256 verilerin daha yüksek hız ve daha güvenli transfer edilmesini sağlar. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı WiFi Direct sayesinde daha kolay gönderebilirsiniz.

Bazı telefonlar WiFi Direct teknolojisini desteklemez. Örneğin Iphone cihazları bu WiFi Direct’i desteklemez bu telefonlarda buna benzer, Multipeer teknolojisi vardır. WiFi Direct kullanmadan önce cihazınızın bu teknolojiyi destekleyip desteklemediğinden emin olmalısınız. Android telefonlar bu hizmeti destekler niteliktedir.

Veri aktarımın en hızlı ve en güvenilir yollarından birisi olan WiFi Direct sayesinde sizlerde internet kotanızdan yemeden bir başka telefona dosya aktarımı yapabilirsiniz.

WiFi Direct Nasıl Kullanılır?

Bluetooth benzeri bir uygulamaya sahip olsa da WiFi Direct, Bluetooth üstü bir hizmete sahipti. Cihazlar arasında kablosuz bağlantı sayesinde gerçekleştirir. Öncelikle cihazınızın WiFi Direct destekleyip desteklemediğine bakmalısınız. Bunun için WiFi işaretine ya da ayarlardan WiFi’ye tıklayın ardından çıkan sayfada bağlanabileceğiniz cihazları bulun sizin bağlanmak istediğiniz cihaz en üstte çıkacağı için çok da aramanıza gerek yok ardından cihazı seçin ve dosyanızı gönderin. 2 GB boyutundaki dosyayı bile 1 dakika içinde gönderdiğini göreceksiniz.

 

Yorum Yap
Giriş Yap