Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?

 Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?
Okunuyor Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır? İnternet kullanımında harita kullanımının yeri giderek artarken bilgisayar kullanıcıları en güncel ve doğru haritaları indirerek en doğru bilgiye ulaşmayı istiyor.

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcıları Windows 10 harita özelliği ile internet kullanımını çok daha verimli bir şekilde yapmak istiyor. Bu indirme işlemi diğer işletim sistemlerine göre daha karmaşık ve zor olduğundan dolayı Windows harita indirme nasıl yapılır sorusu Windows 10 kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor.

Güvenilir Windows 10 Harita İndirme Aşamaları

Windows 10 haritaları günümüzde internet üzerinde ki en güncel ve pratik haritalar olması nedeniyle çok büyük ilgi görüyor. Bu sebeple Windows 10 kullanıcıları vakit kaybetmeden bu haritaların en güncel versiyonlarını sorunsuz bir şekilde indirmek istiyor.

Windows 10 harita indirme aşamaları arasında şunlar yer alır;

  • Bu haritaları sorunsuz ve güvenli bir şekilde indirmek için öncelikli olarak Windows 10’da haritalar uygulamasının açılması gerekiyor. Uygulamanı bulmak isteyen kullanıcılar için Windows 10’da yer alan uygulama çubuğuna haritalar yazmanı yeterli oluyor.
  • Uygulama açma işlemi başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra ise sol alt köşede bulunan ayarlar sekmesinde yer alan çevrimdışı haritalar bölümüne tıklamanız gerekiyor. Burada yer alan haritaları indir ya da güncelleştir bölümlerinden ilk defa indirecek olanların indir kısmını tıklaması gerekiyor.
  • İndir kısmına tıklandığında ekrana haritaları indir seçeneği geliyor.  Buraya giriş yapıldığında yapmanız gereken işlem indirmek istediğiniz yerin haritasını seçmek oluyor.
  • Bu bölümde kullanıcıların karşısına ilk olarak kıtalar haritası geliyor. Kıtalardan birini seçtiğinizde ise bu sefer ülkeler karşınıza geliyor. Seçtiğiniz ülkenin seçtiğiniz bölgesine tıklamanız indirme işlemi için yeterli oluyor.
  • Konumuna bakmak ve indirmek istediğiniz haritayı seçtiğiniz andan itibaren indirme işlemi otomatik bir biçimde başlamış oluyor. Bu özellikle birlikte internetin olmadığı çevrimdışı durumlarda bile haritaları güncel bir şekilde kullanma imkanına sahip oluyorsunuz.
  • Bu şekilde indirme işleminin tamamladığınız harita dışında aynı işlemleri takip ederek bilgisayarınızın depolama bölümünüzün yeterli olduğu ölçüde istediğiniz kadar başka haritalar da indirerek istediğiniz zaman görüntüleyebiliyorsunuz.

Yorum Yap
Giriş Yap