Windows 10 Yükseltme Bildirimini Kapatma

 Windows 10 Yükseltme Bildirimini Kapatma
Okunuyor Windows 10 Yükseltme Bildirimini Kapatma

Windows 10 Yükseltme Bildirimini Kapatmak

Windows 10 Yükseltme Bildirimini Kapatma, Microsoft firmasının son çıkardığı yazılım olan Windows 10 yaptığı güncelleştirmelerle can sıkmaya başladı. Bu yazımız içerisinde Windows 10 işletim sistemine yakından bakıyoruz.

İşletim sistemi, bilgisayarın sistem kaynaklarını yöneten ve bu uygulama yazılımlarını kullanan arayüzdür. İşletim sistemler donanım bileşenleri ile kullanıcının uygulama yazılımı arasında bir köprü vazifesi görür.

İşletim sistemleri genel olarak bilgisayarın donanımını yöneten bir çekirdek programı içermektedir. Bu görevler, aygıt sürücülerini yüklemeyi amaçlar. İşletim sistemleri hemen hemen her tür bilgisayarlarda kolayca kullanılabiliyor. İşlem bilgisayarı içerisinde ve gömülü sistemlerde gerçek zamanlı destek sunuyor.

Windows 10 Yükseltme Bildirimini Kapatma – Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Windows 8.1, Windows 8 gibi eski işletim sistemlerinde windows güncelleme problemleri daha fazla karşımıza çıkıyor. Windows’un yüklediği yükseltme aracı işin farkında olmayan kullanıcılara zorlu anlar yaşatıyor. Never 10 programı sayesinde bu sorundan kolayca kurtulabilir. Bu araçtan yararlandığınız zaman herhangi bir şekilde Windows 10 işletim sistemine geçemezsiniz.

Mevcut Bazı İşletim Sistemleri Nelerdir?

MacOs

Apple’ın işletim sistemi MacOS, kişisel bilgisayarlar için ticari olarak Unix yazılımını sunuyor. 1998 yılından bu yana Mac OS X adı altında geliştirilmiş sistemleriyle kullanıcılara yanıt veriyor. 2016 yılından bu yana şletim sistemi tamamen yeniden yazılmadı.

Windows

Windows, Microsoft’ un bir işletim sistemidir. Windows, MS-DOS işletim sisteminin grafiksel bir uzantısı olarak bilinir. Windows kelimesinin kullanılış amacı ise, uygulamaların dikdörtgen pencereler olarak görüntülenmesinden geliyor.

Windows 10 Bildirimleri Zamanlama

Yükseltme bildirimini kapatmanın dışında bildirimlerin ne zaman geleceğinin kontrolünü de yapmak isterseniz bu konuda da bir çözüm bulunuyor. Bunu yapmak için zamanlama desteği kullanmanız gerekir. Tüm bildirimleriniz için belirlenen zaman dilimleri yer almaktadır. O zaman dilimi içinde direkt olarak bildirim gelmesi düzenlenebilir. Yükseltme işleminin yapılabilmesi için direkt olarak verilen zaman dilimi içinde açma kapama işlemleri yapılabilir. Tamamen sizin belirlediğiniz koşullar içinde işlemin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. İstediğiniz zaman işlemin tamamlanmasını sağlayarak, Windows 10 bildirimlerini kapama işlemlerini aktif hale getirebilirsiniz. Bu bilgileri kullanarak yükseltme bildirimlerine hakim olabilirsiniz. Windows 10 Yükseltme Bildirimini Kapatma konusunda daha fazla bilgi için destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap