• Ana Sayfa
  • Genel
  • Xiaomi fiyatıyla gönülleri feth edecek modeliyle orta segmentin hükümdarı olacak!

Xiaomi fiyatıyla gönülleri feth edecek modeliyle orta segmentin hükümdarı olacak!

 Xiaomi fiyatıyla gönülleri feth edecek modeliyle orta segmentin hükümdarı olacak!
Okunuyor Xiaomi fiyatıyla gönülleri feth edecek modeliyle orta segmentin hükümdarı olacak!

Bu hafta başında POCO (X5 5G ve X5 Pro 5G) ile global pazarda yeni akıllı telefonunu piyasaya süren Xiaomi, fiyat konusunda cepleri yakamayan yeni bir model daha sunmayı hedefliyor. Kullanacağı işlemciyle de gönülleri feth edecek olan Xiaomi eski koltuğunu geri alabilir.

Yeni model fiyat-perfromans alanında önder olacak

Çinli şirketin yeni piyasaya sunacağı model Redmi Notes 12 Turbo olacak. Çin 3C sertifikasını geçen model donanım ve fiyat konusunda tüketicileri şad edecek. Birinci olarak Çin pazarında tanıtılacak olan modelin gelin teknik ayrıntılarına bakalım.

Xiaomi telefon için açıkladığı duyuruda “Yeni nesil Qualcomm Snapdragon 7 Gen2 işlemciye sahip birinci akıllı telefon” olacağını söylemişti. Şirket seçtiği donanım ve yeni işlemciyle performans ve tüketim ortasında ülkü bir istikrar kurup, güçlü bir orta sınıf telefonu piyasaya sunmayı düşünüyor.

3C sertifikasındaki model numarası 23049RAD8C olan aygıt Çin pazarı için tasarlanmış bir model. Sertifikadan ayrıyeten telefonun 67 W’a kadar süratli şarj özelliğine sahip olacağını da görebiliyoruz.

120 hertz yenileme suratına ve Full HD+ çözünürlüğe sahip 6,67 inç AMOLED ekran bulunan aygıtın ana kamerası 50 Mpx olurken, onu muhtemelen 8 megapiksel ultra geniş açılı sensör ve ayrıyeten 2 megapiksel makro sensör takip edecek.

Pil kapasitesi 5000 mAh olması beklenen telefon ayrıyeten 12 GB’a kadar RAM ve 512 gigabayt depolama alanıyla fiyat-performansın yeni önderi olabilir. Şimdilik tek yapmamız gereken bu akıllı telefonun Redmi tarafından resmi olarak duyurulmasını beklemek.

Global pazarda karşımıza çıkıp çıkmayacağı bilinmeyen model tahminen Redmi yahut POCO altında lisanslanıp piyasaya sunulabilir.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap