Xiaomi sevilen Redmi modelleri için MIUI 14’ü yayınladı!

 Xiaomi sevilen Redmi modelleri için MIUI 14’ü yayınladı!
Okunuyor Xiaomi sevilen Redmi modelleri için MIUI 14’ü yayınladı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi bilhassa sunduğu fiyat-performans modelleriyle çok sevilen markalar ortasında. Samsung ile rekabet edebilmek için çokça aygıt çıkartan şirket bu telefonlarını güncelleyerek ortadaki rekabeti arttırmak istiyor.

Redmi Note 9S ve Note Pro eski olmasına karşın güncelleniyor

Şirketin alt firmasıyla ürettiği ve ülkemizde uygun fiyatı sebebiyle çok tutulan Note 9S ve Note 9 Pro modelleri Xİaomi’nin son orta yüzü olan MIUI 14 güncellemesini alıyor. Şirketten gelen bilgilere nazaran bu aygıtlar için güncelleme yol haritası oluşturulmuş durumda.

Redmi Note 9 Pro ve Note 9S için yayınlanacak olan MIUI 14 güncellemesi, yazılımın evvelki sürümlerine nazaran değerli bir performans geliştirmesi getirecek. Çinli teknoloji devinin eski sürüm MIUI 13’ün eksikliklerini yeni MIUI 14 ile kapatması bekleniyor.

Resmi MIUI Sunucusu aracılığıyla gelen (yani güvenilir) son bilgilere nazaran Note 9 Pro için, aygıtın son dahili MIUI yapısı V14.0.1.0 SJZMIXM olurken, Note 9S içinse V14.0.1.0.SJWMIXM olacak.

Bu güncellemelerin dikkat çeken bir başka yanıysa aygıtlara gelecek olan yazılımların Android 12 tabanlı MIUI 14 olması diyebiliriz. Çünkü şirket, MIUI 14’ü geliştirirken aslında yeni çıkan Google Android 13 işletim sistemine uyumlu olarak geliştirmişti. Lakin Xiaomi eski modellere MIUI 14’ü sunabilmek için Android 12 sistemine de orta yüzünü uyumlu hale getirdi.

Şirketin eski modeller için sunduğu bu gelişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap