• Ana Sayfa
  • Genel
  • XRP fiyat kestirimi 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl reaksiyon verecek?

XRP fiyat kestirimi 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl reaksiyon verecek?

 XRP fiyat kestirimi 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl reaksiyon verecek?
Okunuyor XRP fiyat kestirimi 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl reaksiyon verecek?

Kripto para dünyası, Ripple – ABD Menkul Değerler Borsası Kurulu ( SEC ) davasının sonucunu beklerken, yatırımcılar XRP’nin fiyatını dikkatli bir formda denetim ediyor.

XRP fiyat varsayımı 2025-2030: Fiyatı SEC davası sonrasında nasıl reaksiyon verecek?

Örneğin, dava Ripple lehine sonuçlanırsa, bunun XRP satın almak isteyenler için bir yükseliş hissi olarak görülmesi bekleniyor . 2020’de ABD düzenleyicisi, firmanın 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değerler satarak federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiğini argüman ederek Ripple’a dava açtı.

2013 ile Aralık 2020 ortasında satın alınan jetonlar, SEC tarafından menkul değer olarak kabul edildi. Ripple, XRP’nin menkul değer olduğuna inanmadığını ve Howey Testi’nin gerekliliklerini karşılamadığını belirterek argümanlara cevap verdi.

Her iki taraf da artık kapanış tartışmalarını sunmuş durumda ve bu da yakın gelecekte bir tahlile varılma mümkünlüğünü artırıyor.

Ripple davayı kazanırsa XRP’ye ne olur?

Hukuki uyuşmazlık son üç yıldır devam ediyor ve bu müddet zarfında her iki taraf da kapanış savunmalarını sundu ve artık bir karar bekliyor.

Finbold, kesim uzmanlarını Ripple’ın SEC’e açtığı davada başarılı bir sonuç alma mümkünlüğü ve bu türlü bir zaferin XRP fiyatı üzerindeki tesiri hakkında sorguladı, zira uzun vadeli bir bakış açısına sahip yatırımcılar 2025 ve hatta daha ileriye bakıyor.

Baş dava avukatı Andrew Pickett’e nazaran:

“Ripple davalarında başarılı olursa, XRP’nin fiyatına yarar sağlayacak olan ABD pazarındaki yasallığını sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir.”

Başka yerlerde, sonucu, bilhassa önde gelen finans kurumları tarafından ‘Bitcoin üzere öbür kripto para üniteleri için geçerli olan kıymetli bir emsal’ olarak görüyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap