Yahoo da çalışanlarının %20’sini işten çıkartıyor

 Yahoo da çalışanlarının %20’sini işten çıkartıyor
Okunuyor Yahoo da çalışanlarının %20’sini işten çıkartıyor

Haber, birçok reklamverenin rekor seviyedeki enflasyon oranlarına ve bir sakinlikle ilgili süregelen belirsizliğe karşılık olarak pazarlama bütçelerini kıstığı bir devirde geldi.

Kıdemli teknoloji şirketi, yıl sonuna kadar reklam ünitesini tekrar düzenleyerek departmanın yarısından fazlasını işten çıkartmaya hazırlanıyor.

BBC’ye konuşan bir sözcü, “Bu kararlar asla kolay değil, fakat bu değişikliklerin reklamcılık işimizi uzun vadede kolaylaştırıp güçlendireceğine ve Yahoo’nun müşterilerimize ve ortaklarımıza daha âlâ bedel sunmasını sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Yahoo da çalışanlarının %20’sini işten çıkartıyor

2021’deki 5 milyar dolarlık satın alma sürecinden bu yana özel sermaye şirketi Apollo Küresel Management’a ilişkin olan Yahoo, bu hareketin şirketin odağını ve yatırımını DSP yahut talep tarafı platformu ismi verilen amiral gemisi reklam işine odaklanmasına imkan tanıyacağını ekledi. Yani işten çıkarmalar, şirketin Yahoo’nun reklamcılık ünitesindeki operasyonları kolaylaştırma gayretlerinin bir kesimi.

Yeniden odaklanma, firmanın dijital reklam hakimiyeti için Google ve Facebook’un Meta’sı üzere şirketlerle direkt rekabet etmeyi bırakma niyetini işaret ediyor.

Yahoo sözcüsüne nazaran yeni kısmın ismi Yahoo Advertising olacak. “Omni-channel temelinde DSP üzerindeki eforlarımızı iki katına çıkarırken, önde gelen global müşterilerimiz için dayanağa öncelik vereceğiz ve Yahoo Finance, Yahoo News, Yahoo Sports ve daha fazlası dahil olmak üzere Yahoo’nun sahip olduğu ve işlettiği mülklere yönelik özel reklam satış gruplarını tekrar başlatacağız.”

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap