Yakın vakitte ne kadar Bitcoin milyoneri meydana geldi?

 Yakın vakitte ne kadar Bitcoin milyoneri meydana geldi?
Okunuyor Yakın vakitte ne kadar Bitcoin milyoneri meydana geldi?

Geçen yılki birden fazla kripto para ünitesini olumsuz etkileyen ayı piyasasının akabinde, Bitcoin ( BTC ) yeni düzeylere ulaştıkça tekrar manşetlere çıkıyor ve yeni bir milyoner sahipler kümesi çıkarıyor. Bu yeni varlıklı Bitcoin sahipleri kümesi, seçkin kripto milyonerler kulübüne katılmak için 2023’teki piyasa rallisinden yararlandı.

Yakın vakitte 44.000’den fazla yeni Bitcoin milyoneri meydana geldi

Finbold tarafından derlenen bilgilere nazaran, 28 Ocak prestijiyle Bitcoin milyoner adreslerinin sayısı, 5 Ocak’taki 28.084 BTC milyoneri sahibinden 44.399 yahut %61’lik bir artışı temsil ederek 72.483 oldu. Bu periyotta Bitcoin yaklaşık %37 arttı.

BitInfoCharts.com tarafından sağlanan datalara nazaran , 67.551 farklı adresin Bitcoin bakiyesi 1 milyon doların üzerinde. Ek olarak, 4.932 adres, 28 Ocak prestijiyle bedeli 10 milyon doları aşan Bitcoin’e sahiptir.

Bitcoin milyonerleri. Kaynak: BitInfoCharts.com

Ayrıca, 5 Ocak 2023’te web arşiv aracı Wayback Machine’den yararlanarak, yaklaşık 24.279 adres, en az 1 milyon $’a muadil Bitcoin’e sahipken, 3.805 adres, 10 milyon $’ın üzerinde kıymete sahip Bitcoin’den sorumluydu.

Bitcoin milyonerleri. Kaynak: BitInfoCharts.com

Bitcoin’in rallisi, genel olarak para kazanan sahipleri de etkiledi. Bilhassa elinde bulunduranların %60’ı cari fiyattan para kazanırken %35’i ziyan ediyor. Geri kalan %5’lik kısım başa baş gitti.

Bitcoin sahipleri para kazanıyor. Kaynak: CoinMarketCap

Yeni milyoner mahsulünün, geçen yılki kripto kışında kayıplara uğrayan adreslerden uzak olduğunu belirtmekte yarar var. Finbold’un raporuna nazaran, 2022 boyunca yaklaşık 71.085 milyoner adres sahibi yok edildi.

Yeni Bitcoin milyonerlerinin sürücüleri

Fiyattaki artış ve yeni Bitcoin milyonerlerinin yaratılması, kripto piyasasının , yüksek enflasyon ve FTX çöküşü üzere olaylardan kaynaklanan serpinti ile karakterize edilen 2022’nin düşüş şartlarını geride bırakmasına bağlanabilir.

Bitcoin, düşen ABD enflasyon oranının tetiklediği kazanımları sürdürmeyi başardı. Bu durumda, enflasyona karşı savaşın kazanılması beklenen olduğundan ve karşılığında Bitcoin üzere riskli varlıklar yarar sağlamak için ayakta durduğundan, Federal Rezerv muhtemelen agresif para siyasetini gevşetecektir.

Özellikle, Bitcoin milyonerlerinin sayısını sürdürmek, genel pazarın hala belirsizlikle karşı karşıya olduğu düşünüldüğünde bir zorluk olmaya devam ediyor. Bitcoin, geçen yıldan kısmen yayılan değişken şartlarda hala.

Bu satırda, birkaç teknik gösterge, varlığın geleceğine ait karışık sinyaller veriyor. Örneğin, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin birinci bir haftalık müthiş mevt haçı oluşumuyla karşı karşıya. Model uzun vakittir düşüş eğilimi ile ilişkilendirilmiştir.

Kapak tarafında, Bitcoin’in birinci kripto için daima çıkarlara işaret edebilecek altın çapraz modelinden geçme mümkünlüğü var. Bilhassa, 50 günlük hareketli ortalama (MA) 200 günlük MA’nın üzerine çıktığında oluşan golden cross , uzun müddettir yükselişle ilişkilendiriliyor.

Bitcoin fiyat analizi

Basın vaktinde, Bitcoin 23.009 dolardan süreç görüyordu ve son yedi gün içinde %1’den az kıymet kazanmıştı. 2023’te BTC %38 arttı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak odak noktası, Bitcoin’in kilit direnç düzeyi olarak hareket eden bir konum olan 23.000 doların üzerindeki yararları sürdürme yeteneğine döndü. Analistler, bu durumun üzerinde çıkar elde etmenin Bitcoin’i yaklaşık 28.000 dolara yükselteceğini düşünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap