Yapay zeka mahkeme kararlarına tesir edecek!

 Yapay zeka mahkeme kararlarına tesir edecek!
Okunuyor Yapay zeka mahkeme kararlarına tesir edecek!

Browder “DoNotPay Yapay Zekası.. Birinin kulağına tam olarak ne söyleyeceğimi fısıldayacağım. Sonuçları açıklayacağız ve gerçekleştikten sonra daha fazlasını paylaşacağız” dedi. “Robot avukatın” mahkemede nasıl davranacağını asla bilemeyebiliriz, zira açıklamasından birkaç gün sonra Browder, DoNotPay’in planını yerine getirmesi halinde eyalet baro savcılarından mahpus tehditleri aldığı bildirildikten sonra mahkeme davasını ertelediğini duyurdu.

CEO, NPR’ye birden fazla eyalet barosunun şirketini tehdit ettiğini ve hatta birinin altı ay mahpus cezasına çarptırılabileceğini söyledi. Browder “Bunlar gerçekleşmeyecek olsa bile, suçlama tehdidi vazgeçmek için kafiydi.” dedi. California Eyalet Barosu, DoNoPay’in durumu hakkında konuşmayı reddederken, NPR’ye mümkün yetkisiz hukuk uygulama örneklerini araştırma vazifesi olduğunu söyledi.

Yapay zeka mahkeme kararlarına tesir edecek!

Browder, DoNoPay’i yepyeni olarak, park cezası temyizleri de dahil olmak üzere çeşitli yasal bahislerde mektup taslaklarına ve formları doldurmaya yardımcı olabilecek yapay zeka takviyeli fiyatsız bir sohbet robotu olarak yarattı. Şirketin “robot avukatının” ChatGPT ve DaVinci de dahil olmak üzere, hukuka odaklanmak için ayarlanmış birkaç AI metin oluşturucu tarafından desteklendiği söyleniyor. Mahkemede teknolojiyi kullanan bir sanık, mahkeme süreçlerini kaydetmek için akıllı gözlüklerin yanı sıra yapay zekaya onlara ne söyleyeceklerini söylemesi için bir yol gösterecek bir kulaklık takacaktı.

CBS News’in evvelki bir haberinde belirttiği üzere, teknoloji birçok mahkeme salonunda yasal değil. Ayrıyeten, kimi eyaletlerde, tüm tarafların kaydedilmeye istek göstermesi gerekiyor. Lakin NPR, CEO’nun hala yapay zekanın sonunda mahkeme salonundaki insanlara yardımcı olabileceğini umduğunu söylüyor. “Gerçek şu ki, birçok insanın avukat tutacak parası yok. Bu, istikrarları değiştirebilir ve insanların mahkeme salonunda ChatGPT üzere araçları kullanmalarına müsaade verebilir, bu da davaları kazanmalarına yardımcı olabilir” dedi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap