YouTube CEO’su istifa etti! Yerine gelen isim aşikâr oldu

 YouTube CEO’su istifa etti! Yerine gelen isim aşikâr oldu
Okunuyor YouTube CEO’su istifa etti! Yerine gelen isim aşikâr oldu

Şirketteki uzun yıllar süren liderlik hizmetinin akabinde YouTube CEO‘su Susan Wojcicki, çalışanlara gönderdiği bir mail aracılığı ile CEO’luk vazifesinden ayrıldığını duyurdu. Woycicki 25 yıl evvel birinci Google çalışanlarından bir tanesi olarak başladığı vazifesinden istifa ederken, görüntü paylaşım sitesinde yayınlanan şahsî bir güncelleme ile de bunu kamuoyuna duyurdu.

Önceliklerini açıkladı

Teknoloji devleri ortasında en önde gelen bayan yöneticilerinden bir tanesi olarak ön plan da olan 54 yaşındaki Wojcicki, “aile, sıhhat ve ferdî projelere” odaklanacağını da açıklamasında belirtti. Susan Woycicki daha evvel Google‘da reklam eserlerinden sorumlu kıdemli lider yardımcısı olarak misyon yapmış 2014 yılında ise YouTube’un CEO‘su olmuştu.

Hint asıllı Amerikan isim

CEO değişikliği için resmi bir sebep gösterilmese de YouTube‘un reklam gelirinin TikTok ve Facebook’un reels üzere kısa biçimli görüntü hizmetleri ve Netflix üzere platformların izlenme mühleti için ağır rekabetin ortasında ikinci çeyrekte geride kalması olarak konuşuluyor. Misyondan kendi isteği ile ayrıldığını belirten Susan Wojcicki’nin yerine ise, yine şirket içerisinde vazife yapan bir isim getirildi. Yeni CEO, bir müddettir Wojcicki’nin yardımcılığı misyonunu yürüten Hint asıllı Amerikalı Neal Mohan oldu.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap