YouTube’ta yeni bir devir başlıyor

 YouTube’ta yeni bir devir başlıyor
Okunuyor YouTube’ta yeni bir devir başlıyor

YouTube’un kurucu ortaklarından Susan Wojcicki, sıhhat, ailevi ve ferdî sebepler nedeniyle CEO misyonundan ayrıldığını açıkladı. Wojcicki, ayrıyeten Google ve Alphabet şirketlerinde vazifesine devam edeceğini, lakin danışman konumunda çalışacağını söyledi. Google’un kuruluşundan bu yana şirketin en değerli isimlerinden biri olan Wojcicki, YouTube’un eserleriyle ilgili her alandan sorumluydu.

Wojcicki’nin yerine YouTube’un başında artık Neal Mohan bulunacak. Mohan, YouTube’un kıdemli lider yardımcısı olarak misyon yapacak ve YouTube TV, YouTube Premium, YouTube Müzik ve YouTube Shorts üzere eserlerin çıkmasına yardımcı olacak. Ayrıyeten platformun güvenlik grubuna liderlik edecek.

YouTube’ta yeni bir periyot başlıyor

Susan Wojcicki, YouTube’un kurucusu Chad Hurley ve Steve Chen ile birlikte 2006 yılında Google tarafından satın alınan YouTube’a katılmıştı. Google’da reklam yöneticisi olarak çalışan Wojcicki, YouTube’un büyümesinde değerli bir rol oynadı. YouTube, bugün 2 milyardan fazla aylık etkin kullanıcıya sahip ve milyarlarca saatlik görüntü içeriği barındırıyor.

Neal Mohan, Wojcicki’nin yerine geçerek YouTube’un gelişmesine öncülük edecek. YouTube’un geleceği hakkında konuşan Mohan, platformun daha fazla interaktif içerik ve canlı yayınlar sunacağını söyledi. YouTube’un yeni CEO’su olarak Mohan’ın, platformun daha da büyümesine öncülük etmesi bekleniyor. Hatta bazılarına nazaran yeni CEO rüzgarını ardına alan YouTube, yeni periyotta sunacağı özellikler ve gelişimler sayesinde dünyanın en çok kullanıcıya sahip toplumsal medya platformu unvanını da ele geçirebilir.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap