26 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

 26 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi
Okunuyor 26 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

Ripple ile Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ( SEC ) ortasındaki hukuk savaşı, her iki taraf da belirsizliğini koruyan sonuncu karar tarihini beklerken çok değerli bir basamağa girdi.

26 Ocak 2023 prestijiyle Ripple – SEC davası güncellemesi

Devam eden belirsizliğin ortasında, Ripple’ın ismi, durumu ve patronu de dahil olmak üzere belli bilgileri bâtın tutmaya çalışan “Yatırım Bankacısı Beyan Sahibi” tarafından yapılan belgeye karşı bir dilekçe vermesinin akabinde dava son vakitlerde değişti. Kişi daha evvel SEC’in özet karar önergesini destekleyen bir beyan sunmuştu.

Ancak son güncellemede, savunma avukatı James Filan, 25 Ocak’ta bir tweet’te, Yatırım Bankacısı Beyan Sahibi”nin, Ripple’ın önergesine muhalefetine bir karşılık verdiğini açıkladı.

Yanıt kısmen, kimliklerinin kamuya ifşa edilmesi halinde, şahitlerin kapalılığı garanti etmedikleri için işbirliği yapamayacakları için ilerideki soruşturmaları engelleyeceğini savundu. Mahkemeyi, davaya dahil olan şahitlerin yüksek bir riskle karşı karşıya olduğu istikametindeki evvelki değerlendirmesine uymaya çağırdı. Birey istekli olarak katıldığını, hasebiyle korunma muhtaçlığı olduğunu ileri sürmüştür.

SEC davasının karmaşıklığı

Bu nedenle, mahkeme artık Ripple’ın XRP tokenleri halinde kayıt dışı menkul değerler satmakla suçlandığı yasal savaş için argümanın her iki tarafını da dikkate almak zorunda kalacağından, dosyalama davaya diğer bir karmaşıklık katmanı ekledi. Bu satırda, problem, genel kripto alanını etkilemesi beklenen birkaç çekişmeli sıkıntıyla karşı karşıya.

Mahkemenin makul evrakları mühürleyip mühürlememe kararı, hem Ripple hem de SEC kendi çıkarlarını korumak için savaşırken, davada tartışmalı bir nokta haline geldi. Örneğin, eski SEC yetkilisinin Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum’un ( ETH ) menkul değer olmadığını belirttiği William Hinman konuşmasıyla ilgili dokümanların mühürlenmesine odaklanılıyor.

Hukuki süreç sona ererken, davanın muhtemel sonucuna ait spekülasyonlar ağırlaştı. Ripple ve SEC muvaffakiyet talihlerine olan itimatlarını lisana getirdiler, lakin ABD’li avukat John Deaton sonucu varsayım etmenin kolay olmadığına dikkat çekti.

Ek olarak, tarafların daha fazla temyizden kaçınmak için karardan sonra uzlaşıp anlaşamayacakları görülecektir.

Bu durumda son karar, dijital varlıkların gelecekte nasıl düzenleneceğini ve ele alınacağını değerli ölçüde etkileyebileceğinden, sırf kripto topluluğu tarafından değil tıpkı vakitte finans sanayisi tarafından da merakla bekleniyor.

XRP fiyat analizi

Kripto para ünitelerinin geleceğini etkilemesi beklenen olay sonucuyla birlikte, XRP muhtemelen etkiyi birinci hisseden tokenlardan biri olacak. Şu anda XRP, 24 saatlik yaklaşık %0,5’lik artışla 0,41 dolardan süreç görüyor.

XRP bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu ortada, SEC davası son etaplarına girerken, token son vakitlerde uzun bir konsolidasyon kademesinde.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap