• Ana Sayfa
  • Genel
  • Bitcoin, tahlillere nazaran ‘aşırı yükseliş sinyali’ sergiliyor!

Bitcoin, tahlillere nazaran ‘aşırı yükseliş sinyali’ sergiliyor!

 Bitcoin, tahlillere nazaran ‘aşırı yükseliş sinyali’ sergiliyor!
Okunuyor Bitcoin, tahlillere nazaran ‘aşırı yükseliş sinyali’ sergiliyor!

Kısa bir yükselişin akabinde, kripto para piyasası, kesim için daima bir âlâ haber ve berbat haber döngüsü üzere görünen bir biçimde tekrar konsolide oluyor ve Bitcoin ( BTC ) bir istisna değil, fakat birtakım teknik tahlil ( TA ) göstergeleri bir düşüş öneriyor. Birinci kripto para ünitesi için yükseliş geleceği.

Bitcoin, tahlillere nazaran ‘aşırı yükseliş sinyali’ sergiliyor!

Spesifik olarak, Bitcoin son vakitlerde iki aylık grafikte üçüncü Stokastik izafi güç endeksi ( RSI ) yükseliş geçişine maruz kaldı ve bu, takma isimli kripto analisti Trader Tardigrade tarafından Şubat ayında yayınlanan bir tweet’te gözlemlendiği üzere “makro görünümde çok bir yükseliş sinyali” olduğunu gösteriyor.

Stokastik RSI, standart fiyat dataları yerine bir dizi RSI kıymeti için Stokastik osilatör formülünün kullanılmasının sonucudur ve borsa yahut kripto para tüccarlarına, fiyat dönüş noktalarını iddia etmek için varlığın kapanış fiyatını fiyat aralığıyla karşılaştırma fırsatı verir.

Grafiğe nazaran, bu cins birinci geçiş 2015’in ortalarında gerçekleşti ve akabinde 2019’un başlarında tekrar oldu ve her iki seferde de amiral gemisi merkezi olmayan finans (DeFi) varlığının uzun vadede güçlü bir yükseliş rallisi izledi. Bu da tarihin bu sefer hakikaten de tekerrür edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Stokastik RSI tablosu. Kaynak: Tüccar Tardigrade

Bitcoin fiyat hareketleri

Bu ortada, basın vaktinde Bitcoin’in fiyatı %2,03’lük bir düşüş kaydederek 23.865 dolardı, fakat birebir vakitte evvelki yedi gün boyunca %9,73’lük bir artışı ve geçen aya nazaran %12,8’lik bir artışı temsil ediyordu.

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Blockchain ve finansal data izleme platformu Kaiko’nun verdiği bilgilere nazaran, Bitcoin’in altın ile olan korelasyonunun geçen hafta yaklaşık iki yılın en yüksek düzeyine ulaşması, yatırımcıların BTC’yi giderek daha fazla inançlı bir sığınak olarak gördüklerini gösteriyor.

Bunlardan biri, en çok satan ferdî finans kitabı “Rich Dad Poor Dad” ın müellifi Robert Kiyosaki, piyasa kıymetine nazaran en büyük dijital varlığı fiat paraya alternatif olarak gümüş ve altınla yan yana koyan Robert Kiyosaki.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap