• Ana Sayfa
  • Genel
  • Samsung, Galaxy S23 serisine güncellemeyle direkt şarj imkanı sunuyor!

Samsung, Galaxy S23 serisine güncellemeyle direkt şarj imkanı sunuyor!

 Samsung, Galaxy S23 serisine güncellemeyle direkt şarj imkanı sunuyor!
Okunuyor Samsung, Galaxy S23 serisine güncellemeyle direkt şarj imkanı sunuyor!

Samsung‘un en yeni Galaxy S23 serisi cep telefonları, oyun oynarken şarjı atlama seçeneği de dahil olmak üzere çeşitli kusursuz özelliklerle birlikte güncelleniyor. Bu sayede telefonunuz direkt prizden çalışırken daha ısı ile oyun oynayabileceksiniz.

Şarj süreci bataryadan atlanabilir hale geliyor

Oyuncular ve uzman kullanıcılar için, Game Booster ayarlarına eklenen “USB Güç Dağıtımını Duraklat” isimli özellik, aygıtların daha az ısı ile oyun oynayabilmesini mümkün kılıyor. Etkinleştirildiğinde, telefonun direkt şarj olmasını ve pili atlamasını sağlayan bu özellik vakitle pilin sıhhatini korurken, telefonunda serin kalmasını sağlıyor.

USB Güç Dağıtımını Duraklat özelliği, oyun oynama üzere çok güç gerektiren süreçler sırasında telefonunuzun ısınmasını önleyebilir. Çoklukla şarj aygıtınızı prize taktığınızda, telefonunuz işlemciye ve öteki donanımlara güç sağlaması için güç tüketiyor. Fakat baypas şarjı ile işlemci, aygıtın termal pahalarını daha güzel yönetebilir, aygıttaki genel ısı üretimi azaltırken bu size daha verimli performans da sağlıyor.

Samsung, geçen hafta Galaxy S23’ün tanıtımı sırasında ve One UI 5.1 lansmanında USB Güç Dağıtımını Duraklat özelliğinden bahsetmemişti. Bu nedenle, özelliğin eski Galaxy amiral telefonlarına gelip gelmeyeceği şimdi bilinmiyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap