Okullardaki tatil uzatılacak mı? Yetkili isim açıkladı!

 Okullardaki tatil uzatılacak mı? Yetkili isim açıkladı!
Okunuyor Okullardaki tatil uzatılacak mı? Yetkili isim açıkladı!

Normal kurallarda okullar 6 Şubat’ta açılacaktı. Ama Pazartesi günü için birçok vilayette okullarda kardan dolayı tatil edildi. Tam da birebir gün Kahramanmaraş’ta gerçekleşen sarsıntıdan dolayı okullar 1 hafta müddetle tatil edildi ve 13 Şubat’ta açılacağı belirtildi.

Şu anda tüm Türkiye’de büyük bir yıkım kelam konusu. Ülkenin tamamı yangın yeri diyebiliriz. Herkes zelzele bölgesindekiler için birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Kimisi direkt olarak olay yerine giderken, kimisi de vilayet ve ilçe merkezlerindeki AFAD merkezlerinden çalışmalara katılıyor. Pekala bu durumdayken okulların açılması mümkün olacak mı?

Okullardaki tatil uzatılacak mı? Yetkili isim açıkladı!

Normal kurallarda eğitim ve öğretimin 13 Şubat’ta tekrardan başlaması planlanıyor. Ama ülke olarak psikolojimiz hiç âlâ değil. Bunu pahalandıran bir psikiyatri uzmanı da okulların bir müddet daha kapalı durmasını önerdi.

Peki eğitim öğretim 13 Şubat’ta devam edecek mi? Bahis ile ilgili yetkili isimler tarafından yapılan son aktüel açıklamaya nazaran okullar zelzele bölgeleri haricindeki yerlerde 13 Şubat itibariyle tekrardan açılacak.

Peki sizce bu yanlışsız mu? Pek çok öğrenci ruhsal açıdan çökmüş durumdayken, ülkenin yarısı yardım için çırpınırken, okulların açılacak olması hakikat bir karar mı? Yoksa okullar bir mühlet daha tatil edilmeli mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap