• Ana Sayfa
  • Genel
  • Windows 11 desteklemeyen lakin tekrar de kullananlar için yeni filigran geliyor!

Windows 11 desteklemeyen lakin tekrar de kullananlar için yeni filigran geliyor!

 Windows 11 desteklemeyen lakin tekrar de kullananlar için yeni filigran geliyor!
Okunuyor Windows 11 desteklemeyen lakin tekrar de kullananlar için yeni filigran geliyor!

Windows’un duayen kullanıcıları, Windows 11 işletim sistemi piyasaya sürüldüğünden beri tartışmalı sistem ihtiyaçları nedeniyle Microsoft’a kızgın. Microsoft her filigran getirdiğinde bu filigranı bir biçimde kaldıran kullanıcılara yeni bir cümbüş geldi diyebiliriz.

Microsoft “desteklenmeyen” PC’lerin ekranına yeni bir filigran ekleyeceğini açıkladı. Son vakitlerde yapılan bir güncelleme, kullanıcıların masaüstünde yeni bir filigranı getirecek.

Microsoft nihayet geçen yıl tanıttığı vahim bir özelliği tanıtıyor olabilir . Ocak 2023 Windows güncellemesinden bu yana, birtakım Windows 11 kullanıcıları, masaüstlerinde karşılanmayan sistem ihtiyaçları konusunda kendilerini uyaran bir filigran gördüklerini bildirdi.

Microsoft’un internet sitesinde ve Windows bloglarında yer alan yorumlara nazaran sağ alt köşede “Sistem ihtiyaçları karşılanmadı” yazan ve onları ayarlar menüsüne yönlendiren yeni bir filigran belirdi. Birtakım kullanıcılar, Microsoft’un Windows 10’a geri dönmeyi önerdiğini bildiriyor.

Windows 11’in katı sistem ihtiyaçları, Intel 8. Kuşak Coffee Lake, AMD Zen+ yahut Zen 2’den daha eski CPU’ları resmi olarak desteklemediği için eleştirildi. Bunun ana nedeni, Microsoft’un her Windows 11 sisteminin TPM 2.0 güvenliğine sahip olmasını istemesidir.

Ancak şirket şu ana kadar kullanıcıların en son işletim sistemini Intel 6. kuşak kadar eski işlemcilere kurmasını engellemedi. Geçen baharda raporlar, resmi özelliklerinin altındaki sistemlerde Windows 11 kullananları uyarmak için bir filigranın görüneceğini doğruladı ve sonunda kimileri için gelmiş üzere görünüyor.

Raporlar dağınık, lakin Redmond geçen yıl yaptığı üzere öbür bir A/B testi yapıyor olabilir. Lakin filigran, teknik olarak ihtiyaçları karşılayan sistemlerde de ortaya çıkmıştır. Sizinki bunlardan biriyse, son güncellemenin TPM’yi devre dışı bırakabilecek bir BIOS ayarını değiştirmesi mümkündür.

Windows 11’in olağan dışı sistem ihtiyaçları, kullanıcı pazar hissesini Windows 10 kadar süratli kazanmamasının bir nedeni olabilir. Statcounter ve Steam anketi de dahil olmak üzere birçok tahlil, yavaş yavaş kazandığını ortaya koyuyor, lakin Windows 10 hala baskın işletim sistemi . Tıpkı halde AdDuplex geçen yıldan bu yana sayılarını güncellemese de Windows 11 ile Windows 10’u benimseme suratları ortasında önemli bir fark gösteriyor .

Microsoft, Windows 11’i daha cazibeli hale getirmeye çalışmamış üzere değil. Son vakitlerde şirket, vazife yöneticisini, not defteri uygulamasını, evrak gezginini, ekran alıntısı araçlarını ve başka özelliklerini yeniledi. İyileştirmelere ve hala mevcut olan fiyatsız Windows 11 yükseltmelerine karşın, birçok kullanıcı muhtemelen eski CPU’lardan yükseltme yapamıyor yahut yapmayacak.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap