WhatsApp’ın yeni özelliği yeniden birçok kişiyi ziyadesiyle keyifli edecek

 WhatsApp’ın yeni özelliği yeniden birçok kişiyi ziyadesiyle keyifli edecek
Okunuyor WhatsApp’ın yeni özelliği yeniden birçok kişiyi ziyadesiyle keyifli edecek

Sosyal medya kavramı aslında epey geniş bir alanı tabir ediyor. Bazılarına nazaran bu kavram, Facebook ve Instagram üzere herkese açık paylaşım imkanı manasına gelirken, bazıları içinse bu kullanım daha çok ikili sohbet ve yeni arkadaşlık fırsatları demektir. İşte bu kadar geniş bir tanımlama alanına sahip olan toplumsal medya dünyanın en çok kullanıcıya sahip ismi hangisi diye soracak olursanız, cevap çok net: WhatsApp.

Geçtiğimiz yılın sonlarına hakikat Meta tarafından yapılan açıklamayla, aylık faal kullanıcı sayısının 4 milyar şahsa yaklaştığı belirtilen WhatsApp, bu hususta rakiplerinden bir oldukça ileride. Lakin Amerikalı teknoloji devinin rakiplerinden ileride olduğu tek mevzu kullanıcı sayısı değil. Aslında şirket, güncelleme ve yeni özellik konusunda da dalın en önde gelen ismi ve dolaylı olarak bu tarafı şirketin kullanıcı sayısının da önlemez bir halde artmasına yardımcı oluyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği yeniden birçok kişiyi ziyadesiyle memnun edecek

Amerikalı toplumsal medya devinin üzerinde çalıştığı son yenilik ise “mesaj sabitleme” özelliği. Aslında sabitleme kısmına sohbetlerin kendisini sabitlemekten aşinayız. Yani WhatsApp’ta bir kişi ya da küme sohbetinin gözümüzün önünde durmasını istiyorsak, onu ekranın en üstüne sabitleyebiliyoruz. Fakat yeni özellik ile birlikte bu durum artık sohbetlerin içerisindeki bildiriler için de geçerli olacak.

WABetaInfo tarafından servis edilen yeni bilgilere nazaran, artık kullanıcılar rastgele bir sohbetteki iletisi konuşmanın en başına sabitleyebilecekler. Lakin burada değişik olan durum, bu sabitleme bilgisi karşı tarafa da gidecek ve o da şayet en yeni sürümü kullanıyorsa en başa sabitlenen bildirisi görebilecek. Şayet karşı taraf en yeni sürümü kullanmıyorsa da o vakit kendisine sürümünü güncellemesi halinde sabitlenen iletisi görebileceği bilgisi iletilecek. Tabi bu şimdilik yeni özelliğin katılaşmamış tarafı. İleti sabitleme özelliğinin en son halini ise, fakat özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte öğreneceğiz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap