AirPods’un şarj kutusu artık onarılabiliyor!

 AirPods’un şarj kutusu artık onarılabiliyor!
Okunuyor AirPods’un şarj kutusu artık onarılabiliyor!

Apple, kasayı bir fiyat karşılığında değiştiriyor ki birinci kuşak bir AirPods Pro çiftine sahipseniz, muhtemelen yeni bir pil kutusu almak, yeni modeli satın almaktan daha uyguna gelecektir. Her halükarda, bir AirPods Pro setini tamir etmenin ve elektronik atıkları azaltmanın kolay bir yolu yok. Yedek kesimlerin ya bulunması sıkıntı, kıymetli ya da bu modüller hiç yok ve Apple, kulaklıklarının hiçbirini onarılabilirliği düşünerek tasarlamadı.

2021’de çalışan bir USB-C iPhone tasarlayarak internette ünlenen robot mühendisi Ken Pillonel artık de bunu düzeltmeye çalışıyor. Pillonel, en son kendin yap projesiyle, AirPods Pro kasasının pilini büsbütün değiştirmek yerine diğer bir biçimde uçtan uca bir tahlil yarattı.

Pillonel, hasarsız bir kasaya frezeleme olmadan takmanın mümkün olduğunu söylediği yedek bir USB-C PCB tasarladı.

AirPods’un şarj kutusu artık onarılabiliyor!

Pillonel’i bir müddettir takip ediyorsanız onun birinci ve ikinci jenerasyon AirPod’lar için bir USB-C PCB tasarladığını ve tasarımı GitHub’a yüklediğini de biliyorsunuzdur. Bu sefer, denemek isteyen herkes için tamiri olabildiğince kolaylaştırmak için AirPods Pro kesimini satmaya başladı.

Dahili pile erişmeye çalışırken AirPods Pro kasanıza ziyan verirseniz, Pillonel bunu da düşünmüş durumda. GitHub’a bir yedek parçayı 3B yazdırmak için kullanabileceğiniz bir şema yükledi. USB-C PCB ve kasası birbiriyle büsbütün uyumlu. Bağımsız olarak tedarik etmeniz gereken tek kesim yedek pil. Bunları çevrimiçi olarak yaklaşık 20 dolara alabilirsiniz. Pillonel yaptığı açıklamada, “Bu projenin emeli, elektronik atık ölçüsünü en aza indirmek için başarılı tamir sayısını en üst seviyeye çıkarmaktır” dedi. Açıkçası, birçok insan AirPods Pro şarj kutusuna bakım yapacak sabra ve donanıma sahip değil, fakat bu türlü bir proje, bunu yapabilecekler için değer biçilemez.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap