TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı

 TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı
Okunuyor TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı

Yapay zekaya ( AI ) olan ilgi hem ana akım hem de kripto para ünitesi bölümünde yine canlanmaya şahit olurken, TRON ( TRX ) ekosisteminin gerisindeki merkezi olmayan özerk kuruluş, 100 milyon dolarlık bir Yapay Zeka Geliştirme Fonu kurduğunu duyurdu.

TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı

Blockchain ve AI teknolojilerinin harmanlanmasını hızlandırmak gayesiyle TRON DAO’nun yeni fonu, bir basın açıklamasına nazaran AI Hizmet Ödeme Platformu, AI Infused Oracles, AI Informed Investment Management Services ve AI Generated Content olmak üzere dört ana alana odaklanacak.

“Girişimin umudu, geliştiricilerin, geliştirmenin hem art ucunda hem de ön ucunda TRON blok zinciri üzerine inşa edilen mevcut ve gelecekteki uygulamalarda yapay zekayı kullanmak için ilham almaları VE TRON Yapay Zeka Geliştirme hibeleri için başvurmalarıdır. Bunu yapmalarına yardımcı olacak bir fon” dedi.

Bu neyi gerektirecek?

Spesifik olarak, TRON’un AI Hizmet Ödeme Platformunun geliştirilmesi, akıllı mukavele oluşturma ve devreye alma, ödeme katmanı protokolleri, AI ödeme ağ geçitleri üzere “merkezi olmayan ticaretin tüm istikametlerinde kendi kendine öğrenen, hareket halindeyken, uyarlanabilir yetenekler” sağlamayı öngörüyor.

TRON DAO’nun basın açıklamasına nazaran, AI Oracle’ın oluşturulması, TRON’un ağında ve bilgi odaklı Katman 2 blok zinciri BitTorrent Zincirinde gerçekleşecek ve AI ile geliştirilmiş yeni, merkezi olmayan, akıllı bir finansal ekosistem oluşturmak için merkezi olmayan bilgi idaresini kolaylaştıracak.

Yapay Zeka Bilgili Yatırım İdaresi Hizmetlerine gelince, bunlar daha karmaşık ve akıllı ticaret algoritmalarının, gerçek vakitli piyasa trend tahlillerinin, daha gelişmiş ve dinamik stratejilerin keşfedilmesinin ve daha öngörülü yatırım kararlarının alınmasının yolunu açacak. ticareti otomatikleştirmek için ‘daha akıllı’ akıllı mukaveleler yazmak.

Son olarak, Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan İçeriğin gayesi, verimliliği artırmak ve içerik oluşturucuları ve geliştiricileri bilgilendirmek için hareket halindeyken kullanıcı araştırmasını aktifleştirmek, değiştirilemez token ( NFT ) kullanımını geliştirmek ve entegre ederek “geleceğin NFT kullanım durumlarını güçlendirmek”.

TRON’un istikrarlı ilerlemesi

Bu ortada, kripto para tahlil platformu Messari tarafından yakın tarihli bir üç aylık rapor, TRON ağının 2022’nin son çeyreğinde günlük etkin hesaplarda bir artış gördüğünü ve “10 Aralık’ta 1,3 milyon yeni hesaba alışılmadık bir artış” kaydettiğini ortaya koydu.

TRON günlük etkin hesaplar ve faal (yeni) hesaplar. Kaynak: Mesari

Aynı devirde, artan kullanıcı aktifliği nedeniyle üretilene kıyasla kıymetli ölçüde TRX tokeni yakılırken, TRON’un istemcisi GreatYovage-V4.6.0, başka ismiyle Socrates, ağ fonksiyonelliğini optimize etmek hedefiyle Kasım ayında piyasaya sürüldü.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap