Bir şirket daha sanal gerçeklikle ortasına aralık koymaya başladı

 Bir şirket daha sanal gerçeklikle ortasına aralık koymaya başladı
Okunuyor Bir şirket daha sanal gerçeklikle ortasına aralık koymaya başladı

Tencent, son vakitlerde üzerinde çalıştığı bir projesinden vazgeçmeyi planladığına dair söylentilerin akabinde, sanal gerçeklik (VR) donanım projesini sonlandırmaya hazırlanıyor üzere görünüyor. İşte tüm ayrıntılar.

Metaverse’un duyurulmasıyla birlikte, markalar kullanıcıların yeni bir toplumsal ağ alanına erişmelerine imkan tanıyan kendi eserlerini piyasaya sürmek için yarıştılar. Lakin, bazıları artık daha temkinli davranmaya başladı. Çinli teknoloji devi Tencent, geçen yıl XR birimi aracılığıyla VR tabanlı eserler inşa etmeyi planlıyordu. Lakin artık, Metaverse hype’ının azalmasından sonra çalışanından “başka fırsatlar aramalarını” istemiş üzere görünüyor.

Bir şirket daha sanal gerçeklikle ortasına uzaklık koymaya başladı

Yeni bir rapora nazaran, şirket süratli karlılık elde etmede zorluklarla karşılaştı. Basitçe söylemek gerekirse, birebir kategorideki öbür rakip markalarla rekabet etmek için harcamak zorunda kalacakları para hiçbir kar getirmeyecek. Ayrıyeten, şirketin sanal gerçeklik üzerine odaklanmasının yepyeni sebebi olan cazip oyunlar ve oyun dışı uygulamaların eksikliği de bu kararı etkiledi.

Daha evvel, Tencent ayrıyeten yüzük gibisi el tipi oyun denetim aygıtı konsepti geliştirmişti, lakin bu ünite 2027’ye kadar kar getirmeyecek. Bu nedenle, şirket bu projeyi de rafa kaldırmaya karar verdi. Marka, bir müddettir VR’da çalışıyordu, fakat şimdilik kendi donanımıyla piyasaya girmenin bir manası olmadığına karar vermiş üzere görünüyor. Bu konuyla ilgili daha fazla güncelleme için bir mühlet daha Tencent’i takip etmekte yarar var.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap