Amazon çalışanlarına baskı kurmaya devam ediyor

 Amazon çalışanlarına baskı kurmaya devam ediyor
Okunuyor Amazon çalışanlarına baskı kurmaya devam ediyor

Şirket, planı cuma günü yayınlanan ve CEO Andy Jassy’ye atfedilen bir notta duyurdu. Politikayı savunan Jassy, hibrit bir çalışma düzenlemesinin Amazon’un kurumsal kültürünü “güçlendireceğini” ve işgücü ortasında daha âlâ işbirliğine yol açacağını söyledi.

Jassy, “Binlerce çalışanı dünyanın dört bir yanındaki ofislerimize geri getirmek kolay değil, bu yüzden bu işi yapması gereken gruplara bir plan yapabilmeleri için biraz vakit tanıyacağız,” dedi. “Başlangıçta harika olmayacağını biliyoruz, fakat emlak ve tesis gruplarımız ufak meseleleri düzelttikçe ve nihayetinde ofislerimizin istediğimiz üzere gelişmeye devam etmesiyle, ofis tecrübesi önümüzdeki aylarda ve yıllarda istikrarlı bir formda gelişecektir.”

Amazon çalışanlarına baskı kurmaya devam ediyor

Pandemi başladıktan kısa bir müddet sonra Amazon, çalışanların Ekim 2020’de ofise dönmesini beklediğini söylemişti. Lakin arka arda gelen koronavirüs dalgaları dünyanın dört bir yanındaki kentleri kapanmaya zorladığından, şirket bu tarihi birçok kere erteledi. Amazon’un duyurusu, Activision’ın temmuz ayından itibaren Blizzard çalışanlarının haftada en az üç gün ofis dışında çalışmasını gerektireceğini doğruladığı hafta içinde geldi.

Blizzard üzere Amazon da çalışanlarının birçoklarının şirketin siyasetlerine nazaran örgütlenmek için harekete geçtiğini gördü. En kıymetlisi, geçen yıl personellerinin çoğunluğu sendikalaşma için oy kullandığında Amazon’un birinci sendikalı deposu haline gelen Staten Island tesisi JFK8 vardı. Hareket tıpkı vakitte Amazon’un yılın başında 18.000’den fazla çalışanını işten çıkaracağını doğrulamasının akabinde geldi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap